Ostali sportovi

Mandić spasio Srbiju debakla na startu turnira, Španjolska uvjerljiva protiv Australaca

Mario Borko • nedjelja, 28.07.2024.

Započeo je olimpijski turnir u vaterpolu, a prve su u bazen uskočile reprezentacije Australije i Španjolske. Aktualni prvaci Europe bili su uvjerljivi, nešto kasnije Srbija je s puno muke svladala Japan, a Italija je bila bolja od SAD-a...

Nedjelju će u Hrvatskoj obilježiti olimpijski turnir u vaterpolu, a prije Barakuda u bazenu je bilo šest reprezentacija. Španjolska je s 9:5 pobijedila Australiju, Srbija je, slično kao hrvatski rukometaši u subotu, naletjela na vrlo raspoloženi Japan i na “mišiće“ izvukla pobjedu 16:15, a Italija je s 12:8 pobijedila SAD.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Australci su u prvom dijelu bili u egalu, stalno su stizali dva gola razlike, a na odmor se otišlo s prednošću 5:3 za Španjolsku koja je utakmicu prelomila u trećoj-četvrtini koju je dobila s 3:1. Povratka za Australiju nije bilo i tri su boda pripala aktualnim prvacima Europe.

Alberto Munarriz bio je s četiri gola najefikasniji kod Španjolske koja u drugom kolu igra protiv Mađarske. Australci idu na Srbiju.

Srbija je protiv Japana bila ogroman favorit, ali to nije opravdala u bazenu. Nakon dobro starta za Srbe, Japanci su preuzeli inicijativu i na odmor otišli s prednošću 8:7. Srbija se uozbiljila, serijom 4-0 se odvojila na tri razlike, ali uporni Japanci se još jednom vraćaju.

Dušan Mandić odigrao je čudesnu utakmicu. Postigao je sva četiri gola svoje reprezentacije u zadnjoj četvrtini, uključujući i pobjednički minutu prije kraja. Ukupno je Mandić zabio sedam od 16 golova srpske reprezentacije.

S druge strane Yusuke Inaba predvodio je Japan sa šest golova. Japanci u drugom kolu igraju protiv domaćina Francuske.

Italija je od samog starta imala prednost, Amerikanci su je uspjeli smanjiti na 4:3 krajem druge-četvrtine, ali Talijani s 4:1 dobivaju treću-četvrtinu i tako rješavanju pitanje pobjednika.

Kod Italije bilo je čak deset različitih strijelaca, a po dva gola zabili su Francesco Di Fulvio i Matteo Gratta. Talijani će biti idući suparnik Hrvatske, a SAD igra protiv Rumunjske. test