Ostali sportovi

Hrvatska dobro krenula, upisana startna pobjeda protiv Crne Gore

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.07.2024.

Krenuli su i hrvatski vaterpolisti i to susretom protiv vrlo neugodne Crne Gore s kojom su u bliskoj prošlosti imali dosta problema. Hrvatska je pokazala da spremna i slavila je s 11:8.

HRVATSKA - CRNA GORA 11:8 (3:1, 2:4, 3:1)

Hrvatska: Marko Bijač (4 obrane), Rino Burić 2, Loren Fatović 3, Luka Lončar, Maro Joković 1, Luka Bukić 2, Ante Vukičević, Marko Žuvela 2, Jerko Marinić Kragić, Josip Vrlić, Matias Biljaka, Konstantin Harkov 1, Toni Popadić (3 obrane).

Crna Gora: Dejan Lazović (11 obrana), Marko Mršić, Miroslav Perković, Jovan Vujović, Aljoša Mačić, Vlado Popadić 2, Stefan Vidović 1, Bogdan Đurđić 3, Đuro Radović 1, Vladan Spaić 1, Dušan Matković, Vasilije Radović, Petar Tešanović.

Tijek meča: 1:0 Bukić, 2:0 Žuvela, 2:1 Popadić, 3:1 Fatović, 3:2 Đurđić, 4:2 Burić, 4:3 Đurđić, 4:4 Vidović, 5:4 Joković, 5:5 Đurđić, 6:5 Fatović, 6:6 Radović, 7:6 Bukić, 8:6 Fatović, 9:6 Žuvela, 10:6 Harkov, 10:7 Popadić, 10:8 Spaić, 11:8 Burić

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobjedom je otvorila nastup na Olimpijskim igrama. Ivica Tucak upozoravao je igrače da nema laganijeg pristupa i tražio je ozbiljnost, to je i dobio.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je od početka imala susret pod kontrolom, Crna Gora se vratila u drugoj dionici, ali drugo poluvrijeme ponovno je pripalo Hrvatskoj koja je mirno privela utakmicu kraju.

Početak je bio vrlo dobar, Hrvatska je iskoristila prva dva igrača više i povela s 2:0.

U drugoj dionici Hrvatska je imala tih dva razlike i nekoliko prilika za bijeg na plus tri, ali kada već ona nije uspjela zabiti, Crna Gora preko Đurđića i Vidovića dolazi do poravnanja.

Na poluvrijeme se otišlo s 5:5, a u drugom dijelu Tucak je na vrata poslao Marka Bijača koji je s nekolikop obrana pomogao Hrvatskoj da se ponovno odvoji.

Bukić i Fatović pogodili su za 8:6, zatvaranje treće dionice bilo je odlično i tako se krenulo i u posljednju.

Žuvela i Harkov zabili su za 10:6 i tu je već praktički bilo jasno tko će do pobjede.

Uspjela je Crna Gora smanjiti, ali ne i doći na gol zaostatka s kojim bi potpuno zakomplicirala utakmicu.

Završilo je 11:8, mirna i ugodna pobjeda od ogromnog značaja. test

Tijek susreta

11:8 - Burić za kraj i pobjedu Hrvatske 11:8!

Dva pokušaja Fatovića, Lazović brani. Na drugoj strani važna obrana Bijača Popadiću, bilo bi jako nezgodno da je Crna Gora došla na gol zaostatka.

10:8 - Spaić sada smanjuje na minus dva, znak Ivici Tucku za minutu odmora.

10:7 - Popadić smanjuje tri minute prije kraja susreta.

Harkov odličan i na drugom kraju bazena, izblokirao je Mršića.

10:6 - Harkov iz peterca!

Popadićev šut je blokiran.

9:6 - Žuvela za plus tri, odlično otvaranje četvrte četvrtine.

Počela je posljednja dionica.

Kraj treće dionice, 8:6.

Ponovno Bijač, Đuro Radović ne zabija s igračem više.

8:6 - Fatović, treći njegov gol!

Stao je hrvatski napad, ali Bijač na drugoj strani niže obrane!

Igrač više za Crnu Goru, Bijač brani udarac Mršića.

Prozujalo je pokraj gola, Đurđić snažno izvana s igračem više.

7:6 - Majstorski Bukić iz nimalo lagane pozicije!

6:6 - Odmah Crna Gora uzvraća preko Đure Radovića.

6:5 - Loren Fatović iz peterca!

Počelo je drugo poluvrijeme.

Ne zabija Đurđić, niti na drugoj strani Vukičević, 5:5 poluvrijeme!

Ne zabija Marinić Kragić, Crna Gora ima napad za vodstvo.

5:5 - Raspoloženi Đurđić s igračem više.

5:4 - Krasan gol Jokovića, Hrvatska opet vodi!

4:4 - Hrvatska bez ideje u napadu, Vidović kažnjava i Crna Gora se vratila.

4:3 - Prvi igrač s dva gola, Bogdan Đurđić.

Dobro izrađena akcija i lopta na Vrlića, ali brani Lazović.

Dobro sada reagira hrvatska obrana, dva uzastopna neiskorištena napada Crne Gore

4:2 - Lijepa akcija i pogodak Burića!

3:2 - Đurđić kažnjava neopreznost u obrani, Crna Gora je na gol zaostatka.

Napad neiskorišten, Bukić s krila ne zabija.

Počela je druga četvrtina, prvi napad Hrvatska.

Kraj prve dionice 3:1.

Šteta, Marinić Kragić puca visoko preko gola.

Peterac za Hrvatsku 15 sekundi prije kraja prve četvrtine, zaustavljen je Lončar.

3:1 - Fatović na isteku igrača više lijepo zabija za 3:1!

2:1 - Prvi gol Crnogoraca, Vlado Popadić.

Crnogorci griješe i gube loptu, ali Harkov ne zabija u kontri, pogađa vratnicu.

2:0 - Još jednom dobra akcija s igračem više, Žuvela podiže prednost.

Brani i Lazović pokušaj Fatovića pod prekršajem, ali ne zabijaju ni Crnogorci, Vidović gađa vratnicu.

Dvije obrane Popadića, oba puta s igračem manje.

1:0 - Prvi napad Hrvatske, igrač više i gol Bukića!