Srbija bez prave šanse, Amerikanci opravdali ulogu favorita

Petar Jenjić • nedjelja, 28.07.2024.

Krenuo je košarkaški turnir na Olimpijskim igrama i za SAD i Srbiju koji su danas odigrali utakmicu prvog kola. Očekivano je do pobjede stigao branitelj naslova...

Reprezentacija SAD-a uspješno je krenula u novu obranu olimpijskog zlata. U prvom kolu košarkaškog turnira, rezultatom 110:84, svladala je Srbiju koja će svoju šansu tražiti protiv Južnog Sudana i Portorika.

Igraj na košarku na Olimpijskim igrama na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Srbija je bolje krenula u utakmicu i povela s 10:2, ali Amerikanci se vrlo brzo vraćaju i prelaze u vodstvo. Nakon prvih deset minuta imala je pet poena viška (25:20).

U drugoj dionici stigla je i do dvoznamenkaste prednosti, (38:27), a do poluvremena se Srbija spustila na devet koševa minusa (59:49), unatoč sjajnom šutu SAD-a koji je šutirao 12/18 za tricu i 10/15 za dva.

Sjajni Kevin Durant ubacio je 21 poen bez promašaja (3/3 za dva, 5/5 za tricu) za samo osam i pol minuta u igri, a tijekom drugog poluvremena njegovi su suigrači nastavili održavati stečenu prednost.

U drugom smo poluvremenu dočekali i prvi promašaj Duranta, ali prednost SAD je rasla. Imali su Amerikanci i +21 (86:65) početkom posljednje četvrtine, a do kraja je bilo samo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Kevin Durant zaključio je susret s 23 poena, LeBron James dodao je 21 koš, sedam skokova i devet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti, dok je Jrue Holiday dodao 15 poena.

Nikola Jokić s 20 poena, pet skokova i osam asistencija predvodio je Srbiju, Bogdan Bogdanović dodao je 14 koševa i šest skokova. test