Ostali sportovi

Japan s dva gola u sudačkoj nadoknadi preokretom do pobjede protiv Brazila

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.07.2024.

Odigrana su dva susreta drugog kola ženskog nogometnog turnira. Japan je u skupini C preokretom svladao Brazil, a Kolumbija je u skupini A bila bolja od Novog Zelanda...

Brazilke su upisale poraz od Japana s 2:1 na bolan način i taj poraz vrlo lako bacit će ih na treće mjesto pa će na kraju trebati računicu za prolaz jer u četvrtfinale prolaze po dvije reprezentacije iz svake skupine te dvije najbolje trećeplasirane.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ako ništa drugo, Brazilke tu dobro stoje, barem u ovom trenutku. Njihov problem je što u posljednjem kolu igraju protiv Španjolske koja je vrlo jaka i ako joj Brazil uđe u mlin, mogla bi se i gol razlika značajno pokvariti, a velike su šanse da će upravo ona odlučivati poredak trećeplasiranih.

Brazil je protiv Japana poveo pogotkom Jheniffer iz 56. minute i tu prednost držao je sve do sudačke nadoknade.

U 91. minuti Saki Kumagaia iz kaznenog udarca poravnava, a u 96. minuti Momoko Tanikawa zabija za 2:1 i veliki preokret Japana.

Japan i Brazil sada su bodovno izjednačeni, Brazil u posljednjem kolu ide na Španjolsku, a Japan na Nigeriju.

U skupini A Kolumbija je upisala pobjedu protiv Novog Zelanda i tako si širom otvorila vrata četvrtfinala.

Ova skupina je specifična jer je tu Kanada kojoj je oduzeto šest bodova i ona mora uzeti sve tri pobjede da bi uopće došla u šansu za prolaz. Tu je i Novi Zeland koji već ima dva poraza i još ga čeka susret s Francuskom.

U dvoboju s Kolumbijom osjetilo se da Novi Zeland teško može odgovoriti i Kolumbija je slavila s 2:0 golovima Marcele Restrepo i Leicy Santostest