Poljičak spasio dvije meč lopte i slavio na startu kvalifikacija

Petar Jenjić • nedjelja, 28.07.2024.

Mili Poljičak upisao je tijesnu pobjedu u prvom kolu kvalifikacija za Challenger u Liberecu. Nakon tri seta borbe bio je bolji od domaćeg igrača Matyaša Černyja…

U prvom kolu kvalifikacija Challengera u češkom Liberecu nastupio je Mili Poljičak koji je za protivnika imao domaćeg igrača s pozivnicom Matyjaša Černyja i upisao pobjedu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije mu bilo lako, slavio je sa 6:2, 4:6, 7:6 nakon dva sata i 33 minute provedene na terenu, u njihovom prvom međusobnom dvoboju uopće.

Nakon glatko dobivenog prvog seta, Poljičak je posustao u devetom gemu drugog seta i njegov protivnik poravnao je rezultat, a u trećem imao veliku šansu za pobjedu.

Češki tenisač imao je dva breaka prednosti i dvije meč lopte, ali Poljičak je uspio izboriti tie-break gdje je slavio sa 7:5.

Za ulazak u glavni ždrijeb igrat će protiv još jednog Čeha, Hyneka Bartona koji je postavljen za šestog nositelja kvalifikacija. U prvom kolu sa 6:3, 7:5 svladao je Talijana Lorenza Rottolijatest