Ostali sportovi

Australke u sjajnoj utakmici s 11 golova napravile preokret nakon tri pogotka zaostatka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.07.2024.

Odigrana su još dva susreta drugog kola nogometnog turnira za žene na Olimpijskim igrama. Sjajnu utakmicu odigrale su Australija i Zambija, viđeno je čak 11 golova, a u susretu između Španjolske i Nigerije tek jedan...

S obzirom da su u skupini B Njemačka i SAD u statusu velikih favorita, Australija i Zambija u međusobnom dvoboju vjerojatno su odlučivale o trećem mjestu.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Australke su upisale pobjedu s čak 6:5 u susretu u kojem je Zambija imala 5:2, ali nije izdržala.

Da će to biti buran dvoboj pokazalo je već prvih deset minuta. Zambija je povela već u prvoj minuti pogotkom Barbre Bande, a u sedmoj je Australija izjednačila preko Alanne Kennedy.

U 56. minuti Zambijke su već vodile s 5:2, Banda je zabila hat-trick, a dva gola dodala je Racheal Kundananji.

No, Australija je vjerovala i dalje te je čudesno došla do preokreta. Tek što je ušla u igru Heyman je zabila za 3:5, zatim je dva gola dodala Stephanie Catley, a u konačnici u 90. minuti Heyman postavila konačnih 6:5.

U skupini C Španjolska je svladala Nigeriju s 1:0 i osigurala mjesto u četvrtfinalu. Čak i da u posljednjem kolu izgubi od Brazila, a Japan svlada Nigeriju, Španjolke bi sa šest bodova i u najgorem slučaju kao treće prošle dalje.

Ovdje im je pobjedu donijela Alexia Putellas koja je pogodila u 85. minuti za pobjedu 1:0.