Ostali sportovi

Ostapenko jedina nositeljica koja je ispala, favoritkinje uglavnom uspješne

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.07.2024.

Odigrani su susreti prvog kola u ženskom dijelu olimpijskog turnira, a nekih senzacionalnih rezultata nije bilo...

Veliko razočaranje na startu olimpijskog turnira za Jelenu Ostapenko. Latvijka je igrala protiv Camile Osorio i upisala je poraz u dva seta u meču od kojeg je očekivala više. Osorio je doduše ove sezone osvojila turnir u Bogoti koji je igran na zemlji, ali na većim turnirima nije puno napravila dok je Ostapenko imala i četvrtfinale jakog turnira u Rimu.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo jednostavan posao imala je Maria Sakkari koja je za manje od sat vremena igre eliminirala Danku Kovinić. Sakkari je ispustila samo jedan gem i to u drugom setu odmah na startu i to izgubivši svoj servis.

Dosta se mučila nedavna osvajačica Wimbledona Barbora Krejčikova. Ona je igrala protiv Španjolke Sare Sorribes Tormo i slavila tek u tie-breaku trećeg seta. Bio im je to treći međusobni dvoboj i Sorribes Tormo je uzela svoj prvi set protiv Krejčikove.

Šesta igračica svijeta Jessica Pegula porazila je dosta glatko Viktoriju Golubić. Nije bilo velikog utroška energije, Pegula je slavila sa 6:3, 6:4 i tako izborila prolaz u drugo kolo.

Kanađanka Bianca Andreescu bit će protivnica Donne Vekić nakon što je dosta glatko u dva seta izbacila Claru Tauson. Andreescu je biča vrlo perspektivna igračica, ali ozljede su joj usporile razvoj i u stalnom je povratku tenisu.

Kineskinja Qinwen Zheng pomela je s terena Saru Errani koja je ostala bez ijednog osvojenog gema. Nimalo lijep oproštaj na posljednjem nastupu u singlu za iskusnu Talijanku.

Niti sat vremena trebalo je Cori Gauff za pobjedu protiv Ajle Tomljanović. Mlada Amerikanka bila je posebno brza u drugom setu koji je riješila u svoju korist sa 6:0 za 21 minutu. test

Elina Svitolina (Ukrajina) - Moyuka Uchijima (Japan) 6:2, 6:1
Barbora Krejčikova (Češka, 9) - Sara Sorribes Tormo (Španjolska) 4:6, 6:0, 7:6(2)
Bianca Andreescu (Kanada) - Clara Tauson (Danska) 6:2, 6:3
Danielle Collins (SAD, 8) - Laura Siegemund (Njemačka) 6:3, 2:0 predaja Siegemund
Dajana Jastremska (Ukrajina) - Laura Pigossi (Brazil) 3:6, 7:5, 6:0
Qinwen Zheng (Kina, 6) - Sara Errani (Italija) 6:0, 6:0
Viktorija Tomova (Bugarska) - Magdalena Frech (Poljska) 6:4, 7:6(4)
Clara Burel (Francuska) - Katerina Siniakova (Češka) 7:6(3), 6:4
Leylah Fernandez (Kanada, 16) - Karolina Muchova (Češka) 6:1, 4:6, 6:2
Anna Karolina Schmiedlova (Slovačka) - Katie Boulter (Velika Britanija) 6:4, 6:2
Diana Šnaider (-, 15) - Elisabetta Cocciaretto (Italija) 6:2, 7:5
Cori Gauff (SAD, 2) - Ajla Tomljanović (Australija) 6:3, 6:0