Ostali sportovi

Francuski vaterpolisti nisu uspjeli iznenaditi Mađare, Grčka vrlo lako slavila

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.07.2024.

Odigrana su i posljednja dva susreta prvog kola vaterpolskog turnira. Mađarska i Grčka upisale su očekivane pobjede...

Iako rezultat govori suprotno, Mađarski vaterpolisti nisu imali problema protiv Francuza. Odigrali su dobru utakmicu i u konačnici slavili 13:12, a rezultat je trebao biti izraženiji na stranu Mađara koji su tek u posljednjim trenucima dopustili Francuzima da se približe.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mađarska je ušla snažno u utakmicu i dobila prvu dionicu s 5:1, a Francuzi su tek u posljednjoj dionici dali naznaku da se mogu vratiti. Pet minuta prije kraja Thomas Vernoux je zabio za 12:10, uslijedilo je razdoblje od četiri minute bez gola koje je prekinuo Marton Vamos kada je zabio za 13:10.

Bila je to ujedno i potvrda pobjede, Francuska je uspjela u zadnjoj minuti golovima Vernouxa i Bodegasa smanjiti na 13:12, ali vremena za povratak nije bilo.

Najbolji kod Francuske bili su Hugo Fontani s 11 obrana te Vernoux s četiri i Bodegas s tri gola. Kod Mađarske Soma Vogel imao je 12 obrana, a tri gola postigao je Vince Vigvari.

U posljednjem susretu dana Grci su vrlo lako potvrdili status velikog favorita protiv Rumunjske. Slavili su s 14:7 i pokazali da imaju znatno kvalitetniju reprezentaciju.

Najučinkovitiji bio je Stylianos Argyropoulos s četiri gola, a kod Rumunjske po dva gola postigli su Andrei Neamtu i Vlad-Luca Georgescutest