Olimpijske igre 2024, skupina A, 2. kolo, 29.07.2024, 11:00 h, Pariz, South Paris Arena 6
Suci: Gjorgji Načevski, Slave Nikolov (Sjeverna Makedonija)
Slovenija
Slovenija
31:29(13:13) Hrvatska
Hrvatska

Dobrih 20 minuta nije dovoljno, Slovenija stavila Hrvatsku u tešku poziciju

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.07.2024.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je poraz u drugom kolu olimpijskog rukometnog turnira. Bolja je bila Slovenija koja je slavila s 31:29 i tako Hrvatsku stavila u tešku poziciju u borbi za četvrtfinale...

UKUPNO2902/28

Vrlo važan susret za Hrvatsku okončan je porazom. Slovenija je bila konstantnija i u konačnici je ipak zasluženo slavila s 31:29.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je imala odličan ulazak u utakmicu pa onda pad na razinu na kojoj se dugo održavala da bi u posljednjih 15 minuta potpuno padala i u konačnici samo malo uljepšala rezultat u posljednjim trenucima.

Ne može se reći kako je sve bilo loše, prvih 20-ak minuta Hrvatska je izgledala dobro, bila je stabilna u napadu, dobra u obrani i zasluženo je imala četiri gola prednosti. Međutim kada su krenule ozbiljnije rotacije, krenuli su i problemi.

Slovenija se tu podigla ulaskom Aleksa Vlaha dok je Hrvatska tražila pravo rješenje, ali i nekim glupim pogreškama pomagala Sloveniji.

Drugu utakmicu zaredom dovela se u situaciju da ima dva igrača manje zbog krive izmjene kod već dosuđenog isključenja, ponovno je u ključnim trenucima promašivala kontre i zicere, Japan to srećom nije kaznio, ali Slovenija je kaznila.

Krenulo je vrlo dobro, obrana je posebno bila kvalitetna, Slovenija je tek u 12. minuti postigla svoj drugi gola na susretu, a Hrvatska je tada vodila 5:1.

Negdje nakon 20. minute krenuli su problemi, Slovenija se približavala i na kraju golom Vlaha otišla na odmor s 13:13.

U nastavku susreta Hrvatska je ponovno došla do dva gola prednosti, ali sredinom drugog dijela Slovenija je vratila vodstvo.

Serijom 5:0 pobjegla je na 25:21, u tom razdoblju Šoštarić nije zabio sedmerac, nepotrebno se forsiralo u napadu, ali svejedno se pružila prilika za povratak.

Šipić je smanjio na 25:23, imala je Hrvatska kontru za minus jedan, ali Šoštarić ne zabija, na drugoj strani pogađa Bombač i umjesto minus jedan, ponovno je minus tri i tu je priči bio kraj.

Hrvatska tako bilježi poraz koji je stavlja u tešku poziciju. Za četvrtfinale mora upisati barem jednu pobjedu protiv Španjolske, Švedske i Njemačke, ali pitanje je hoće li i jedna biti dovoljna, možda će trebati čak i dvije. test