U-18: Hrvatska pobjedom zaključila nastup u skupini

Petar Jenjić • ponedjeljak, 29.07.2024.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina upisala je pobjedu u posljednjem kolu skupine na Europskom prvenstvu. Protivnik je bila Turska...

Do prve pobjede na Europskom prvenstvu stigla je hrvatska košarkaška reprezentacija koja je u susretu trećeg kola igrala protiv Turske i slavila rezultatom 87:79.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon poraza od Belgije (87:71) i Njemačke (99:70), hrvatski košarkaši pobjedom su zaključili grupnu fazu i u sljedeću će fazu s treće pozicije. Protivnika tek treba saznati.

Prvu dionicu dobili su Turci s 22:17, ali do poluvremena Hrvatska radi preokret i na odmor odlazi s pet poena viška (45:40). U nastavku je Hrvatska ispustila 11 poena prednosti, ali samo nakratko.

U četvrtoj četvrtini naši su košarkaši iskontrolirali rezultat i došli do pobjede, a predvodio je Toni Torbarina s 19 koševa i pet skokova. Josip Pavković dodao je 15 poena, a po 14 koševa Ivan Jurić (devet skokova) i Andro Mirčeta.