Ostali sportovi

Dancima dovoljno jedno odlično poluvrijeme protiv Egipta, Švedska svladala Španjolsku

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 29.07.2024.

Danska i Švedska upisale su pobjedu u drugom kolu olimpijskog rukometnog turnira. Danci su bili bolji od Egipta, a Švedska je slavila protiv Španjolske...

Danska je još jednom pokazala svoju moć. Nakon što je na startu pregazila Francusku s osam golova razlike, u drugom kolu bila je bolja i od Egipta. Rezultatski puno teže, ali tu je sve riješila u prvom poluvremenu.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bilo je dovoljno odličnih prvih 30 minuta koje su Danci dobili s čak 19:9, u nastavku susreta ipak su podigli nogu s gasa i Egipat je uspio smanjiti zaostatak te upisati poraz 30:27.

U završnici susreta Egipat je došao i na minus dva, ali bilo je prekasno za nekakvo čudo i Danska je mirno dovršila posao.

Predvodili su je s po osam golova Mathias Gidsel i Thomas Arnoldsen dok je sedam dodao Simon Pytlick. Kod poraženih Mohamed Aly imao je 11 obrana, a po pet golova postigli su Yahia Omar, Seif Elderaa i Ahmed Adel.

Švedska se oporavila od startnog poraza protiv Njemačke pobjedom u susretu protiv Španjolske. Završilo je 29:26, a odluka u ovom susretu pala je u drugom dijelu i to u ranoj fazi.

Tu se prelomio susret, nakon 11:11 na poluvremenu Švedska je brzo povela 16:12 i Španjolska je u nastavku susreta pokušavala uhvatiti priključak, ali nije se uspjela spustiti na bliže od dva gola minusa.

Švedsku su predvodili Tobias Thulin s 15 obrana te s po pet golova Sebastian Karlsson, Lucas Pellas i Oscar Bergandahl. Kod Španjolske Daniel Fernandez postigao je sedam golova, a gol manje zabio je Aleix Gomeztest