Ostali sportovi

Umaški pobjednik u maratonu do osmine finala Olimpijskih igara, Alcaraz slavio u dva seta

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 29.07.2024.

Odigrana je polovicva susreta šesnaestine finala muškog turnira na Olimpijskim igrama. Favoriti su uglavnom bili uspješni...

Pobjednik Umaga Francisco Cerundolo trebao je dva sata i 46 minuta za prolaz u treće kolo. Igrao je protiv Uga Humberta i nakon velike borbe svladao ga je u tri seta iskoristivši jedinu break priliku s obje strane koja je došla kod 6:5 i 15:40 u trećem setu.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cerundola sada čeka deveti igrač svijeta Casper Ruud koji je također igrao tri seta, ali protiv puno lakšeg protivnika. Ruud je nepotrebno izgubio prvi set protiv Andree Vavassorija te je ostao duže na terenu nego što je to bilo potrebno.

Nakon što je svladao Rafaela Nadala, Novak Đoković saznao je sljedećeg protivnika. Igrat će protiv Nijemca Dominka Koepfera koji je samo potvrdio lošu formu Mattea Arnaldija.

Najbrži je bio Stefanos Tsitsipas koji je za samo 53 minute izbacio neraspooloženog Daniela Evansa. Bio je to vrlo loš nastup Britanca koji je brojnim pogreškama olakšao posao Grku.

U osmini finala Tsitsipas bi ipak trebao imati teži posao. Igrat će protiv Argentinca Sebastiana Baeza koji se znatno bolje snalazi na zemlji nego Evans.

U dva seta dalje je prošao Carlos Alcaraz koji je nadigrao Tallona Griekspoora. Nizozemac je mogao i produžiti meč, u drugom setu imao je i set loptu, ali nije je iskoristio i Alcaraz prolazi dalje.

On će pak u osmini finala igrati protiv Romana Safiulina koji je odnio pobjedu u dva seta protiv Toimasa Etcheverryjatest