Španjolci svladali Grke i ostavili ih na dnu skupine

Petar Jenjić • utorak, 30.07.2024.

Košarkaška reprezentacija Španjolske stigla je do pobjede protiv Grčke u susretu drugog kola Olimpijskih igara i ostavila je na posljednjem mjestu skupine...

Jedna od zanimljivijih utakmica drugog kola Olimpijskih igara svakako je bio dvoboj Španjolske i Grčke u skupini A. Obje su ekipe izgubile prvo kolo od Kanade odnosno Australije i danas im je nasušno trebala.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Do nje su stigli Španjolci rezultatom 84:77 i na posljednjem mjestu ostavili Grke koji će protiv Australije tražiti pobjedu i eventualan prolazak dalje kao jedna od trećeplasiranih.

Činilo se da će se ključnim pokazati druga četvrtina koju su Španjolci dobili s 28:13 i na poluvrijeme otišli s 14 koševa viška (49:35).

Međutim, šesti i pol minuta prije kraja spustili su se na samo poen zaostatka (68:67), dvije minute kasnije i poravnali (71:71), ali serija Španjolaca od 8:0 prelomila je dvoboj.

Santi Aldama s 19 poena i 12 skokova predvodio je Španjolce, dok je Sergio Llull dodao 13 koševa i sedam asistencija.

Grcima nije pomogao niti Giannis Antetokounmpo s 27 poena i 11 skokova, Vasilis Toliopoulos dodao je 14 koševa. test