Porazi hrvatskih tenisača na Challengeru u Liberecu

Petar Jenjić • utorak, 30.07.2024.

U prvom kolu Challengera u Liberecu nastupila su dva hrvatska tenisača i obojica su upisala poraze. Mili Poljičak izgubio je od rumunjskog, a Matej Dodig od francuskog predstavnika...

Nakon prolaska kvalifikacija, Mili Poljičak nije uspio proći i prvo kolo glavnog turnira na Challengeru u češkom Liberecu. Poslije dvije pobjede protiv čeških predstavnika, danas je poražen od Rumunja Filipa Cristiana Jianua.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jianu je slavio u dva seta, bilo je 7:5, 6:2 nakon jednog sata i 37 minuta provedenih na terenu. Bio im je ovo drugi međusobni dvoboj i prva pobjeda rumunjskog tenisača.

Ranije tijekom dana poraz je na istom turniru upisao i Matej Dodig koji je za protivnika imao Geoffreyja Blancaneauxa iz Francuske. 267. tenisač svijeta slavio je protiv 21 mjesta slabije plasiranog protivnika sa 6:3, 6:0.

Meč je trajao jedan sat i devet minuta, a ovo im je bio prvi međusobni dvoboj. Francuz je spasio dvije Dodigove break šanse, a iskoristio četiri od šest svojih. test