Ostali sportovi

Britanac olimpijskim rekordom do zlatne medalje u trapu

HINA, Petar Jenjić • utorak, 30.07.2024.

Nathan Hales postavio je olimpijski rekord u trapu i osvojio zlatnu medalju. U finalu je pogodio ukupno 48 meta...

Britanski strijelac Nathan Hales novi je olimpijski pobjednik u trapu, a u finalu je sa 48 pogođenih meta postavio i novi olimpijski rekord u finalnom gađanju.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Srebrnu medalju je osvojio Kinez Qi Ying sa 44 pogotka, dok je brončano odličje pripalo Gvatemalcu Jeanu Pierreu Brolu Cardenasu koji je u finalno nadmetanje ušao kroz raspucavanje, u kojem je sudjelovao i hrvatski strijelac Giovanni Cernogoraz, ali je osvojio sedmo mjesto i ostao prvi ispod crte u redoslijedu za plasman u finale.

Za 28-godišnjeg Nathana Halesa ovo je prvo olimpijsko odličje, a za OI u Parizu kvalificirao se osvajanjem srebrnog odličja na Svjetskom prvenstvu 2022. u Osijeku gdje je u momčadskom natjecanju osvojio zlato.

Hales je vlasnik i svjetskog rekorda u finalu sa 49 pogodaka, što je ostvario prošle godine na natjecanju Svjetskog kupa u talijanskom Lonatu. test