Ostali sportovi

Egipćani golovima Jurčićevog napadača svladali Španjolsku i uzeli prvo mjesto u skupini

Branimir Korać • utorak, 30.07.2024.

Odigrani su svi susreti u skupini C nogometnog turnira Olimpijskih igara u Parizu. Egipat je na kraju zauzeo prvo mjesto u skupini pobjedom protiv Španjolske u posljednjem kolu...

Posljednje kolo u skupini C donijelo je bitku za prvo mjesto između Španjolske i Egipta, a Egipćani su bili uspješniji.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to posve otvoren dvoboj s dosta prilika na obje strane, a Egipat je na kraju slavio s 2:1.

Junak Egipćana bio je Ibrahim Adel, napadač Pyramidsa kojeg vodi Kruno Jurčić, Adel je postigao oba pogotka i to u 40. i 62. minuti.

Španjolci su se trudili i pokušavali vratiti, ali nije išlo, samo su smanjili u 90. minuti preko Samuela Omorodiona.

U drugom susretu Dominikanska Republika i Uzbekistan odlučili su tek o trećoj poziciji. Ona je pripala Dominikancima remijem 1:1.

Povela je Dominikanska Republika u 51. minuti iz kaznenog udarca preko Rafaela Nuneza, a Uzbekistan je izjednačio u 58. minuti golom Ališera Odilova.

Kod tog pogotka asistenciju je upisala prva zvijezda ove reprezentacije Eldar Šomurodov koji je minutu ranije ušao u igru. test