Ostali sportovi

Džudo: Leški osvojila prvo zlato za Sloveniju u Parizu, iskusni Japanac obranio olimpijski naslov

HINA, Mario Borko • utorak, 30.07.2024.

Na olimpijskom turniru u džudu, u kategoriji u kojoj se borila hrvatska predstavnica Katarina Krišto, zlato je osvojila Slovenka Andreja Leški. U muškoj konkurenciji do 81 kilograma, Japanac Nagase obranio je zlato iz Tokija...

Japanac Takanori Nagase obranio je naslov olimpijskog pobjednika u džudu u kategoriji do 81 kg, dok je Slovenka Andreja Leški iznenađujuće slavila u kategoriji do 63 kg na OI u Parizu.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajni Japanac Nagase je u finalu pobijedio trostrukog uzastopnog svjetskog prvaka Gruzijca Tatu Grigalašvilija ipponom.

Nagase je tako obranio olimpijsko zlato iz Tokija kada je u finalu porazio Mongolca Saeida Mollaeia.

Brončane medalje osvojili su Koreanac Lee Joonhwan i Tadžikistanac Somon Makhmadbekov.

Makhmadbekov je osvojio prvu olimpijsku medalju za Tadžikistana u bilo kojem sportu od 2016., prvu olimpijsku medalju u judu od 2008. i petu olimpijsku medalju za naciju ikada.

U ženskoj konkurenciji slavila je Slovenka Andreja Leški koja je u finalu kategorije do 63 kg porazila Meksikanku Priscu Awiti Alcaraz.

Slovenki je trebalo samo minutu i 40 sekundi za dva waza-arija, što znači ippon i slavlje.

Za 27-godišnju Slovenku to je najveći uspjeh u karijeri nakon što je osvojila dva srebra na svjetskim prvenstvima (2021., 2023.).

Brončane medalje osvojile su Francuskinja Clarisse Agbegnenou i kosovska džudašica Laura Fazliu koja je u borbi za treće mjesto pobijedila hrvatsku reprezentativku Katarinu Krištotest