Ostali sportovi

Japan nakon Srbije namučio i Francusku, SAD lako sa skromnim Rumunjima

Branimir Korać • utorak, 30.07.2024.

U još dva susreta vaterpolskog turnira favoriti su bili uspješni i uzeli su pobjedu. Francuska je bila bolja od Japana teže od očekivanja, a SAD je lako slavio protiv Rumunjske.

Japanski vaterpolisti još jednom su ostali za gol kratki. Nakon tijesnog poraza od favorizirane Srbije, jednako tako su poraženi i od favorizirane Francuske.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borili su se Japanci do kraja iako je pet minuta prije kraja zaostatak bio priličnih 13:9. Međutim Yusuke Inaba je povukao i postigao dva gola u seriji 3:0, Marzouki je vratio Francusku na dva razlike da bi dvije i pol minute prije kraja Seiya Adachi smanjio na 14:13.

Imali su Japanci dovoljno prilika za poravnanje, ali nisu zabili i Francuska je proslavila prvu pobjedu.

Kod pobjednika Hugo Fontani upisao je deset obrana, a tri gola postigao je Michael Bodegas. Deset obrana kod Japana također je imao Towa Nishimura dok je Inaba postigao šest golova.

Amerikanci su u drugoj skupini igrali protiv Rumunjske koja je učvrstila status najlošije ekipe u grupi. Nije tu bilo baš nikakve dvojbe, Amerikanci su upisali pobjedu 14:8.

Adrian Weinberg skupio je 14 obrana, a po tri gola postigli su Hannes Daube i Alex Bowen. Kod Rumunjske po tri gola zabili su Silvian Colodrovschi i Vlad-Luca Georgescutest