Ostali sportovi

Argentina i Maroko slavili u posljednjem kolu i prošli u četvrtfinale nogometnog turnira

Branimir Korać • utorak, 30.07.2024.

Iz sklupine B olimpijskog nogometnog turnira prolaz u četvrtfinale izborili su Maroko i Argentina. I jedni i drugi potvrdili su mjesto među osam pobjedom u posljednjem kolu...

Uoči posljednjeg kola skupine B sve četiri reprezentacije imale su po pobjedu i poraz te su izravni dvoboji odlučili o putniku u četvrtfinale. Maroko je tako s 3:0 svladao Irak i završio na vrhu skupine, a Argentina je zauzela drugo mjesto 2:0 pobjedom protiv Ukrajine.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Marokanci su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu kada su uhvatili Irak na spavanju i postigli sva tri gola te su u nastavku lako održali visoku prednost.

Amir Richardson, Soufiane Rahimi i Abde Ezzalzouli bili su strijelci za Maroko.

Ukrajini je igrala samo pobjeda protiv Argentine, ali je u ravnopravnom dvoboju poražena s 2:0.

Do početka drugog dijela pogodaka nije bilo, a onda je Thiago Almada doveo Argentinu u vodstvo.

U nastavku je Argentina držala prednost da bi u završnici adut s klupe Claudio Echeverri postavio konačnih 2:0 i odveo Argentinu u četvrtfinale. test