Ostali sportovi

Ragbi 7: Kanađanke nisu uspjele, zlato ide na Novi Zeland

HINA, Mario Borko • utorak, 30.07.2024.

Nakon što su u muškoj konkurenciji domaćini Francuzi osvojili zlato u ragbiju 7, u ženskoj je najsjajnija medalja pripala Novozelanđankama koje su u finalu nadigrale Kanadu...

Ragbijašice Novog Zelanda osvojile su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu čime su obranile naslov pobjednica od prije tri godine u Tokiju.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tada su Novozelanđanke bile bolje od Francuskinja u finalu, a ovaj put su s 19:12 nadigrale Kanadu, najugodnije iznenađenje turnira.

U finalnom meču su Kanađanke stalno prijetile, ali ipak nisu uspjele kreirati novo iznenađenje. Na prošlim Igrama Kanađanke su zauzele tek deveto mjesto.

Ove su dvije ekipe na OI-a u Parizu igrale zajedno u skupini A, a i tada je Novi Zeland slavio s uvjerljivih 33:7.

Još je napetija bila utakmica za brončanu medalju u kojoj su Amerikanke na kraju bile bolje od Australije s 14:12.