Olimpijske igre 2024, skupina A, 3. kolo, 31.07.2024, 11:00 h, Pariz, South Paris Arena 6
Suci: Vaclav Horaček, Jiri Novotny (Češka)
Hrvatska
Hrvatska
31:26(15:13) Njemačka
Njemačka

Hrvatska raste, Njemačka je mušterija, velika pobjeda u trećem kolu!

Mihaela Bradovski • srijeda, 31.07.2024.

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je odličnu utakmicu u trećem kolu grupne faze Olimpijskih igara. Nadigrala je Njemačku s 31:26 i tako došla do druge pobjede u skupini...

UKUPNO2681/10

Ako je bilo razloga dosad za kritike, sada ima razloga za pohvale. Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu protiv Njemačke, još jednom je pokazala da joj igra Njemačke odgovara i stigla je do vrlo vrijedne pobjede.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon poraza od Slovenije, Hrvatska je upisala pobjedu protiv Njemačke uz dobru i konstantnu igru kroz vijelu utakmicu. Protiv Japana nije izgledala dobro, Protiv Slovenije je igrala dobro u prvih 20-ak minuta, a danas je protiv Njemačke razvukla to razdoblje na veći broj minuta.

U drugom poluvremenu Njemačka je sve pokušavala kako bi se vratila u utakmicu nakon što je Hrvatska otišla na pet golova prednosti, ali nije uspjela, obrana, Kuzmanović, napad, svi su odrađivali svoj posao i prava prilika za Njemačku nije se ukazala.

Od početka je krenulo dobro, Hrvatska je preuzela vodstvo i kontrolu nad susretom. Njemačka je uspjela u jurnjavi napraviti seriju s kojom je došla do preokreta i vodstva 5:4, ali Hrvatska je imala odgovor i Martinović i Šoštarić napravili su istu stvar i vratili Hrvatsku u prednost.

Do odlaska na odmor vodila se velika bitka u pogocima između Martinovića i Johannesa Golle, jednog od rijetkih Nijemaca za kojeg Hrvatska nije imala pravo rješenje, a Hrvatska je na poluvrijeme odnijela prednost 15:13.

U drugom dijelu vrlo brzo došlo je ključno razdoblje koje će se pokazati odlučujućem. Nijemci primaju dva brza gola s praznim vratima, Hrvatska radi seriju 3:0 i bježi na 20:15 20 minuta prije kraja.

Svi pokušaji Njemačke da se vrati u nastavku su bili bezuspješni. Niti u jednom trenutku Njemačka nije došla na minus tri, Hrvatska je lako kontrolirala dvoboj i zasluženo slavila.

Sjajno je odigrao Ivan Martinović koji je postigao devet golova, a po pet su dodali Domagoj Duvnjak, Mario Šoštarić i Luka Cindrić. Treba istaknuti i Dominika Kuzmanovića s 11 obrana. Na suprotnoj strani Johannes Golla je upisao osam golova. test