U-18: Hrvatska glatko poražena u osmini finala Europskog prvenstva

Petar Jenjić • srijeda, 31.07.2024.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina nije imala prevelike šanse u osmini finala Europskog prvenstva. Švedska je bila previsoka prepreka i zasluženo je prošla među osam najboljih...

Mladi hrvatski košarkaši do 18 godina upisali su poraz u osmini finala Europskog prvenstva koje se igra u finskom Tampereu. Na drugoj strani stajali su vršnjaci iz Švedske koji su ipak bili prejaki i upisali pobjedu od 91:66.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osim na samom početku, Hrvatska je tijekom cijele utakmice bila u zaostatku. Na poluvremenu su Šveđani imali 12 koševa viška (46:34), a treću četvrtinu dobili su s 25:12 te stečenu prednost održavali do samog kraja.

Julius Price s 26 poena i šest asistencija predvodio je Šveđane, Casper Pohto zabio je 18 koševa i skupio deset skokova, dok je Nathaniel Nzonyansi ubacio deset poena i skupio pet asistencija.

Jedini dvoznamenkast u hrvatskim redovima bio je Ivan Jurić s 19 koševa i pet skokova, devet poena ubacio je Ivan Volftest