Olimpijske igre 2024, skupina A, 3. kolo, 31.07.2024, 16:00 h
Slovenija 29:24 Švedska
Švedska

Težak dan za Šveđane: Poraženi od Slovenije i ostali bez dva važna igrača za susret s Hrvatskom

Mihaela Bradovski • srijeda, 31.07.2024.

Slovenski rukometaši upisali su važnu pobjedu u trećem kolu skupine A olimpijskog turnira. Svladali su Švedsku s 29:24...

Jako težak dan za švedski rukomet. Tražili su Šveđani pobjedu protiv Slovenije, ali su na kraju glatko poraženi 29:24 i što je dodatni problem, ostala je bez Jima Gottfridssona i Daniela Petterssona.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gottfridsson je zaradio plavi karton i Hrvatsku bi trebao preskočiti, a Pettersson je ozlijeđen u završnici susreta te su mu morali pomoći da odšepa s terena.

Slovenija je zasluženo došla do pobjede, odigrala je vrlo dobru utakmicu i slično kao u susretu protiv Hrvatske, u drugom poluvremenu stvorila je razliku i uzela pobjedu.

Stvari su krivim smjerom za Šveđane krenule od 37. minute kada su ostali bez Gottfridssona, malo više od pet minuta kasnije Slovenija je već bila na plus pet.

Nije se Švedska uspjela približiti, držala je Slovenija razliku i zasluženo slavila.

Kod Slovenije su se istaknuli Blaž Janc s deset golova i Aleks Vlah s osam golova. Upravo njih dvojica bili su najbolji i u pobjedi protiv Hrvatske.