Olimpijske igre 2024, skupina B, 3. kolo, 31.07.2024, 19:00 h
Francuska
Francuska 26:26 Egipat
Egipat

Egipat imao pobjedu u rukama: Fabregas sa zvukom sirene spasio Francusku od trećeg poraza

Branimir Korać • srijeda, 31.07.2024.

Francuska rukometna reprezentacija bila je na rubu trećeg poraza u skupini na Olimpijskim igrama, ali uspjela je uzeti prvi bod. Sa zvukom sirene Ludovic Fabregas zabio je za 26:26 protiv Egipta...

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Egipat i Francuska, nakon dva startna poraza Francuska je tražila prvu pobjedu, ali na kraju može biti zadovoljna da nije i treći put poražena.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Egipat je imao sve u svojim rukama, vodio je 26:25, imao napad, ali nije uspio niti zapucati prema golu i Francuzi su dobili posljednjih deset sekundi. Odmah su zvali minutu odmora nakon koje je lopta na crtu došla do Ludovica Fabregasa koji sa sirenom zabija za 26:26.

Francuzi su odigrali još jedno užasno poluvrijeme, u prvih 30 minuta Egipat je potpuno zasluženo vodio s 15:11, ali u nastavku su se Francuzi probudili i vratili se u utakmicu.

Koliko god se trudili, nisu uspjeli okrenuti rezultat, Egipćani su se sjajno borili, ali ipak nisu izdržali i na kraju su se morali zadovoljiti s bodom.

Što se tiče prolaza, Francuzi imaju jedan susret u kojem pobjeda ne bi smjela biti upitna s obzirom da igraju protiv Argentine, a s Mađarima će biti njihova utakmica biti ili ne biti. Mađarsku moraju svladati pod svaku cijenu jer bi u protivnom mogli ostati bez četvrtfinala.

U ovom susretu su ih predvodili Fabregas s pet golova te s po četiri Dika Mem i Hugo Descat. Još jedna loša vijest za Francuze je ozljeda Yanisa Lennea koji je iznesen s parketa te su na desnom krilu ostali na Porteu.

Kod Egipta Mohamed Aly skupio je 11 obrana, Yahia Omar zabio je osam golova, Ahmed Adel šest, a Ali Zein pet. test