Vodeni sportovi

Hrvatska preko Rumunjske do rutinske pobjede!

Petar Jenjić • četvrtak, 01.08.2024.

Do druge pobjede na Olimpijskim igrama stigla je hrvatska vaterpolska reprezentacija koja je slavila protiv Rumunjske. Bila je to mirna utakmica za Barakude i bez prevelike drame...

RUMUNJSKA - HRVATSKA 8:11 (0:3, 3:3, 4:5, 1:0)

Rumunjska: Marius-Florin Tic (10 obrana), Francesco Iudean, Matei Lutescu, Andrei-Tudor Fulea 2, Andrei Neamtu, Andrei Prioteasa 1, Andrei Tepelus 2, Nicolae Oanta, Silvian Colodrovschi 1, Vlad-Luca Georgescu 1, Stefan Sebastian Oltean 1, Levente Vancsik, Eduard Dragusin.

Hrvatska: Marko Bijač (11 obrana), Rino Burić, Loren Fatović 2, Luka Lončar 1, Maro Joković 2, Luka Bukić 1, Ante Vukičević, Marko Žuvela 1, Jarko Marinić Kragić 2, Josip Vrlić, Matias Biljaka 1, Konstantin Harkov 1, Toni Popadić.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija stigla je do druge pobjede na Olimpijskim igrama u Parizu. Nakon slavlja protiv Crne Gore i poraza od Italije, Barakude su uzele nove bodove u borbi za četvrtfinale.

Igraj na vaterpolo na Olimpijskim igrama na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protivnik je bio, na papiru, najlakši - Rumunjska. Od početka je Hrvatska uspostavila rezultatsku kontrolu i odradila jako dobra posao do kraja, do konačnih 11:8.

Hrvatska je odmah krenula jako dobro i tijekom prve četvrtine uspostavila dominaciju. Iskoristila je tri od četiri igrača više, a to su ujedno bila i jedina tri gola tijekom prve dionice. Rezultat je mogao biti i veći da Marius-Florin Tic nije skupio nekoliko jako dobrih obrana na rumunjskim vratima.

Druga četvrtina donijela je bolju igru Rumunja koji su zabili jedan peterac, ali i poentirali s igračem više. Pratila su se oba vratara, Marko Bijač skinuo je nekoliko lopti, a Hrvatska održavala stečenih tri razlike. Nakon 16 minuta bilo je 6:3.

Naši su vaterpolisti malo pojačali u trećoj četvrtini i uspjeli se odmaknuti na pet pogodaka prednosti. Rumunji su smanjili na 11:7 uoči zadnjih osam minuta, ali dojam je bio da Hrvatska igra koliko joj je u tom trenutku bilo potrebno, iako, jasno, ni Rumunji nisu nikako za baciti.

Posljednja četvrtina nije ponudila golijadu kao neke ranije, a prvi pogodak vidjeli smo minutu i pol prije kraja od strane Rumunja. Hrvatska nije zabila nijedan i to je jedina stvar koja bi potencijalno mogla biti problem.

Maro Joković, Loren Fatović i Jerko Marinić Kragić zabili su po dva pogotka, a Bijač je obranio 11 lopti. Deset obrana imao je rumunjski vratar, dok su po dva gola zabili Andrei Tepelus i Andrei-Tudor Fuleatest

Tijek meča

Kraj utakmice.

8:11 - Tepelus smanjuje zaostatak!

Dvije i pol minute prije kraja. Još smo bez golova u zadnjoj četvrtini.

Nakon tri minute igre za sada nema golova. Pet je minuta ostalo do kraja.

I četvrti put prvi napad za Hrvatsku na početku četvrtine!

Kraj treće četvrtine.

7:11 - Oltean zabija za Rumunje!

6:11 - Marinić Kragić!

6:10 - Joković

Kontra Rumunja, Tepelus nije zabio.

6:9 - Malo sreće za Rumunje, lopta od bloka ulazi u mrežu!

5:9 - Krasan pogodak s vanjske pozicije - Marinić Kragić!

5:8 - Rumunji zabijaju s igračem više, ponovno je Fulea poentirao!

4:8 - Bukić je povukao kontru i sam je završio!

4:7 - Fatović iz peterca!

4:6 - Smanuju opet Rumunji, zabio je Colodrovschi!

Krenulo je drugo poluvrijeme i opet naša lopta!

Dvije obrane Bijača u zadnjem napadu Rumunja, kraj prvog poluvremena!

Novi igrač više i novi gol za Hrvatsku, Joković!

Fulea zabija za Rumunjsku s igračem više, Rumunji su opet na minus dva.

Dobra tranzicija Hrvatske i pogodak Harkova, 5:2

Velika šansa za naše, Marinić Kragić je pucao, ali Prioteasa je došao pomoći golmanu i odbio je njegov udarac.

Još jedna obrana Tica, ovoga puta skinuo je udarac Harkova.

Zabijaju Rumunji s igračem više, 4:2

Lončar posprema odbijanac u mrežu, 4:1!

Zabijaju Rumunji iz peterca, poentirao je Georgescu - 1:3

Kreće druga četvrtina, novi prvi napad za Hrvatsku!