Ostali sportovi

Alcaraz i Musetti u dva seta do polufinala Olimpijskih igara

Branimir Korać • četvrtak, 01.08.2024.

Carlos Alcaraz i Lorenzo Musetti izborili su prolaz u polufinale Olimpijskih igara. Alcaraz je u četvrtfinalu svladao Tommyja Paula, a Musetti je bio bolji od Alexandera Zvereva...

Carlos Alcaraz nakon ispadanja s Rafaelom Nadalom u konkurenciji parova, posve se okrenuo singlu gdje je došao do polufinala i čeka protivnika u borbi za finale.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U četvrtfinalu je igrao protiv Amerikanca Tommyja Paula i svladao ga je u dva seta u zanimljivom meču sa 6:3, 7:6.

Prvi set pripao je Alcarazu sa 6:3 zahvaljujući jednom breaku u šestom gemu. Paul se nakon njega nije oporavio i prvi set otišao je na stranu Španjolca.

U drugom setu bilo je više borbe, Paul je odlično krenuo i poveo s 3:0, ali na servisu za set skratila se ruka i Alcaraz se vratio. Odluka je pala u tie-breaku gdje je Paul imao jednu set loptu, no Alcaraz se spasio i kod 8:7 došao do druge meč lopte koju je i iskoristio.

U polufinalu će igrati protiv Caspera Ruuda ili Felixa Auger-Aliassimea.

Alcarazu se u polufinalu pridružio Lorenzo Musetti koji će igrati protiv Novaka Đokovića ili Stefanosa Tsitsipasa.

Musetti je u teškom meču s dva puta po 7:5 svladao Alexandera Zvereva.

U oba seta Talijan je bio mirniji u ključnim trenucima te je upisao tijesnu pobjedu. test