Vodeni sportovi

Talijani nakon drame peteraca svladali Crnogorce

Petar Jenjić • četvrtak, 01.08.2024.

Novi poraz na Olimpijskim igrama upisala je Crna Gora koja je nakon izvođenja peteraca izgubila od Italije. Obje momčadi tijekom regularnog vremena imale su svoje šanse za pobjedu...

Vaterpolisti Italije stigli su do nove pobjede na Olimpijskim igrama, ovoga puta tek nakon boljeg izvođenja peteraca svladali su Crnu Goru kojoj je to bio drugi uzastopni poraz na isti način. Nakon 32 minute bilo je 8:8, a Talijani su na peterce slavili s 3:1.

Igraj na vaterpolo na Olimpijskim igrama na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sve četiri četvrtine bile su potpuno poravnate, a u samoj završnici obje su momčadi imale napade za pobjedu, no nisu ih uspjele iskoristiti.

Uslijedili su peterci koji nisu bili tako učinkoviti kako znamo viđati. Prva tri peterca bila su dobro izvedena. Čak tri Crnogorca nakon toga nisu bila precizna.

Marku Mršiću i Bogdanu Đuriću obranio je Gianmarco Nicosia, a Vlado Popadić pogodio je gredu. S druge strane, Dejan Lazović obranio Nicholasu Presciuttiju i Edoardu di Sommi. Ipak, pobjedu Talijanima donio je Francseco Condemi.

Talijane su predvodili Francesco di Fulvio i Gonzalo Echenique s dva pogotka, Vlado Popadić zabio je tri za Crnogorce. test