Vodeni sportovi

Kanu na divljim vodama: Španjolca penalizacija stajala senzacije, zlato ide u Italiju

HINA, Mario Borko • četvrtak, 01.08.2024.

U vrlo zanimljivom finalu kajaka na divljim vodama zlato je osvojio Talijan De Gennaro ispred domaćeg favorita Francuza Castrycka dok je senzacionalni Španjolac Echaniza samo zbog kazne ostao bez zlata...

Talijan Giovanni De Gennaro osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u kajaku na divljim vodama na OI u Parizu.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U vrlo zanimljivom finalu, De Gennaro je zadanu stazu svladao za 88.22 sekundi, 20 stotinki brže od domaćeg favorita, tek 19-godišnjeg Francuza Titouana Castrycka koji je osvojio srebro te 65 stotinki od brončanog Španjolca Paua Echaniza koji je nastup u finalu izborio kao posljednji, 12. iz polufinala.

Štoviše, Echaniz, koji je krenuo prvi u finalnu vožnju, imao je najbrže vrijeme, ali je dodirnuo jedna vrata zbog čega je kažnjen s dvije sekunde i zato je pao s prve na treću poziciju.

Branitelj naslova otprije tri godine iz Tokija Čeh Jiri Prskavec završio je kao osmi s vremenom 91.74, dok je pobjednik iz Riode Janeira 2016. Britanac Joseph Clarke nakon najbržeg vremena u polufinalu u finalu bio peti s 89.82. test