Europska liga, 2. pretkolo, 01.08.2024, 20:00 h, Rijeka, Rujevica, gledatelja: 4683
Suci: Sivert Ojsnes Amland, Alf Olav Rossland, Tom Harald Gronevik (Norveška)
Antonio Bradu
46'
14
Andrei Hergheligiu
46'
23
Ion Cararus
85'
27
Lucas Campan
90'+5'

Florin Sandu Maxim
Susret počinje u 20:00 sati.
 Rijeka je u prvom susretu s Corvinulom remizirala bez pogodaka i sada na Rujevici traži pobjedu koja bi je odvela u treće pretkolo Europske lige. Oprez je potreban, Corvinul je baš u gostima protiv Mađara osigurao dvoboje s Rijekom.
1' Počeo je susret.
5' Sjajna prilika za Pašalića u kontri, Fruk ga je odlično proigrao, Pašalić je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Lefter odlično brani.
8' Prijete i Rumunji, nakon kornera glavom je pucao Neacsa, ali nije bio precizan.
10' Dobra kombinacija Riječana, Čabraja je ubacio s lijeve strane i pronašao u sredini Fruka, ali on nije dobro reagirao i nije dobro zahvatio loptu.
12'
GOL! Rijeka - Corvinul Hunedoara 1:0
Mrežu je zatresao Dejan Petrovič. Asistent je Franjo Ivanović.
12' Rijeka vodi 1:0! Petrovič je dao loptu na desnu stranu za Ivanovića i odjurio u sredinu prema golu, Ivanović je to uočio, dobro ga je proigrao, a Petrovič rutinski zabija pokraj vratara!
13' Odmah velika prilika za Rijeka, Janković je bio pred vratarom, ali sjajno brani mladi Rumunj. Odličan početak Rijeke.
23' Onaj prvi nalet Riječana se malo primirio, ali i dalje je Rijeka bolja i opasnija.
30' Iako su Riječani dosta rano došli do pogotka, Corvinul nije posebno mijenjao u svom načinu igre, i dalje se odlučuje za igru na kontre i čim Rijeka izgubi posjed pokušava brzim prijenosom doći do neke opasne situacije.
38' Nakon dužeg vremena bilježimo udarac prema golu, Ivanović se odlučio na udarac sa 17 metara, ali dosta pokraj gola.
40' Još jednom pokušava izvana Ivanović, ali je izblokiran, bolja opcija bila je dodavanje na Pašalića.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, Rijeka vodi 1:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Mihai Velisar, ulazi Antonio Bradu.
46'
Izmjena! Izlazi Desley Ubbink, ulazi Andrei Hergheligiu.
48' Odmah Rijeka prijeti, Ruzmunji su sada imali dosta sreće. Ivanović je pronašao povratnom loptom Jankovića čiji udarac brani Lefter, odbijanac dolazi do Petroviča, no on puca pokraj gola.
49'
Žuti karton dobio je Sergiu Bus.
51' Zlomislić izgleda ipak neće moći nastaviti nakon ovog nepotrebnog starta Busa.
53'
Izmjena! Izlazi Martin Zlomislić, ulazi Josip Posavec.
60' Slobodnjak za goste na više od 25 metara, pucao je Neacsa pokraj gola. Ubrzo nakon toga još jedan pokušaj gostiju, ovaj put opalio je Lupu, a Posavec obranio. Važna obrana za njegovo samopouzdanje.
65' Evo i Rijeke, još jedan pokušaj Ivanovića koji je gađao gornji kut s ruba kaznenog prostora i malo promašio.
72'
Izmjena! Izlazi Toni Fruk, ulazi Bruno Bogojević.
72'
Izmjena! Izlazi Lindon Selahi, ulazi Emmanuel Banda.
74'
Žuti karton dobio je Josip Posavec.
74' Kazneni udarac za Corvinul. Posavec i Hrezdac su bili u duelu, a sudac je to okarakterizirao kao prekršaj vratara Rijeke.
75'
Žuti karton dobio je Marco Pašalić.
76' Nema pogotka! Bus je uzeo loptu i pucao je vrlo loše preko grede!
78'
Žuti karton dobio je Niko Galešić.
81' Dobra akcija Bogojevića i Čabraje, Čabraja se odlučio na udarac, ali puca iskosa preko gola.
85'
Izmjena! Izlazi Denis Hrezdac, ulazi Ion Cararus.
89'
Izmjena! Izlazi Marco Pašalić, ulazi Ante Majstorović.
89'
Izmjena! Izlazi Niko Janković, ulazi Jorge Obregon.
90' Čak deset minuta nadoknade na Rujevici.
90'+1'
Žuti karton dobio je Antonio Manolache.
90'+5'
Izmjena! Izlazi Sergiu Bus, ulazi Lucas Campan.
90'+7'
Žuti karton dobio je Stefan Lefter.
90'+13' Kraj, Rijeka je slavila s 1:0 i ide dalje!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!