Elfsborg ponovno bolji od Sheriffa, u trećem pretkolu čeka Rijeku ili Corvinul

HINA, Mario Borko • četvrtak, 01.08.2024.

Šveđani su i u uzvratnoj utakmici na svom terenu pobijedili moldavski Sheriff. Elfsborg je na pogon Ganaca zabio po jedan gol u svakom poluvremenu i tako osigurao nastup u trećem pretkolu Europske lige...

Ako prođu rumunjskog drugoligaša Corvinul nogometaši Rijeke će u trećem pretkolu Europske lige igrati protiv švedskog predstavnika Elfsborga.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U drugom pretkolu ovog natjecanja Elfsborg je bio bolji od moldavskog Sheriffa. Nakon minimalne 1:0 pobjede u gostima Šveđani su pred svojim navijačima slavili s 2:0.

Prvi pogodak u uzvratu je postigao 19-godišnji Ganac Wolji Jalal Abdullai u prvoj akciji na susretu, u prvoj minuti. Drugi Ganac, Michael Baidoo, bio je koban po Sheriff u 73. minuti kada je golom za 2:0 definitivno pogurnuo svoju momčad prema trećem pretkolu.

Za goste je od 69. minute zaigrao hrvatski nogometaš Roko Jureškin.

Elfsborg je u natjecateljskom ritmu budući da traje švedsko prvenstvo. Nakon 16 odigranih kola Elfsborg se nalazi na sedmom mjestu ljestvice tamošnjeg prvenstva. test