Olimpijske igre 2024, skupina A, 4. kolo, 02.08.2024, 14:00 h, Pariz, South Paris Arena 6
Suci: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (Francuska)
Hrvatska
Hrvatska
27:38(15:18) Švedska
Švedska

Hrvatska potpuno izgubila kompas u drugom poluvremenu, ružan poraz od Šveđana

Branimir Korać • petak, 02.08.2024.

Hrvatska se dovela u tešku poziciju i u posljednjem kolu u skupini jednostavno mora pobijediti Španjolsku jer će se u protivnom oprostiti od četvrtfinala Olimpijskih igara...

UKUPNO3804/43

Dugo nismo vidjeli ovako loše izdanje hrvatske rukometne reprezentacije kao u posljednjih 40 minuta dvoboja protiv Švedske. Potpuna izgubljenost i u obrani i u napadu, Šveđani su radili što su željeli i punili mrežu Kuzmanovića i Mandića.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S druge strane razigrao se Andreas Palicka koji je skidao hrvatske pokušaje kao na traci, a tome je dodao i dva pogotka. Primjera radi, u hrvatskim redovima samo su četvorica postigla više golova nego Palicka.

Švedska je slavila s vrlo visokih 38:27, a i rezultat otkriva kako je glavnina problema bila u fazi obrane. Ako se tome doda da je Kuzmanović skupio čak 14 obrana, još je jasnije na što je Hrvatska u obrani ličila.

A počelo je dobro, Hrvatska je zaigrala dobro i u obrani i u napadu, povela sa 6:2 i u prvih 15 minuta bila je bolji i raspoloženiji protivnik.

Onda su krenuli problemi. Tamo negdje od 15. minute i vrlo sretnog gola Karla Walliniusa, tu je smanjio na 10:7 i Švedska je vrlo brzo serijom 6:1 preuzela vodstvo.

U hrvatske redove uvukla se nesigurnost, do odlaska na odmor Švedska je otišla na plus tri.

Očekivalo se da će početkom drugog dijela Hrvatska biti agresivnija i bolja nego što je bila na kraju prvog poluvremena, ali bilo je sve suprotno. Švedska je drugo poluvrijeme otvorila serijom 5:0, pobjegla je na 23:15 i već tada je bilo jasno u kojem smjeru ide ova utakmica.

Hrvatska je tonula sve dublje, vrlo brzo je i u njenim redovima nestalo vjere i bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će Šveđani slaviti.

Završilo je 38:27 iako je Švedska bila bez Gottfridssona, Claara i Petterssona.

Lucas Pellas zabio je deset golova, a kod Hrvatske osam je dodao Ivan Martinovićtest