Olimpijske igre 2024, skupina A, 4. kolo, 02.08.2024, 16:00 h
Španjolska

Španjolci poraženi od Njemačke, posljednje kolo odlučuje o putnicima u četvrtfinale

Branimir Korać • petak, 02.08.2024.

Njemačka je osigurala prolaz u četvrtfinale Olimpijskih igara, a Španjolska će najvjerojatnije u posljednjem kolu s Hrvatskom odlučivati o prolazu...

Važan i uzbudljiv dvoboj odigrali su u četvrtom kolu skupine A rukometnog turnira Njemačka i Španjolska. Njemačka je slavila 33:31 i tako prva u skupini osigurala prolaz u četvrtfinale.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Španjolskoj će biti vrlo vjerojatno ključan dvoboj protiv Hrvatske u posljednjem kolu, pobjeda i jednima i drugima donosi četvrtfinale, a poraz vjerojatno oproštaj od turnira.

Imali su Španjolci priliku i u susret s Njemačkom, ali u pravo vrijeme proradio je vratar David Späth i pomogao Njemačkoj da dođe do pobjede.

U posljednjih deset minuta Španjolska je unijela vodstvo 30:28, ali do kraja susreta postigla je tek jedan pogodak i to iz kontre preko Aleixa Gomeza dvije minute prije kraja kada je izjednačio na 31:31.

Odmah je na drugoj strani zabio Julian Köster, imali su Španjolci dva napada za poravnanje, nisu zabili, a ključnu obranu Späth je imao deset sekundi prije kraja kada je obranio pokušaj Gomeza s krila.

Najbolji kod Njemačke bili su Späth s 13 obrana, Reinars Uscins s osam golova, sedam je dodao Johannes Golla, a pet Juri Knorr.