Olimpijske igre 2024, skupina A, 4. kolo, 02.08.2024, 19:00 h
Japan 28:29 Slovenija
Slovenija

Čudesni Vlah: Slovenci kao i Hrvati do tijesne pobjede protiv Japana

Petar Jenjić • petak, 02.08.2024.

Reprezentacija Slovenije upisala je minimalnu pobjedu protiv Japana u susretu četvrtog kola Olimpijskih igara u Parizu. Tako je stigla do treće pobjede na turniru...

Nakon poraza od Španjolske, rukometaši Slovenije upisali su tri uzastopne pobjede. Prvo su svladali Hrvatsku, nakon toga i Švedsku, a danas i najslabiju reprezentaciju skupine - Japan.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim, nije im bilo lagano. Slovenci su se, kao i Hrvatska, mučili s azijskom reprezentacijom te upisali pobjedu od jedan razlike. Završilo je 29:28.

Japanci su se jako dobro držali i bili veći dio prvog poluvremena u prednosti, u nekoliko navrata i s tri razlike. Ipak, Slovenci u završnici okreću zaostatak, a poluvrijeme završava neriješeno (15:15).

U nastavku su preuzeli prednost, ali se nisu uspjeli odvojiti. Ipak, nije im trebao pogodak za pobjedu u zadnjim sekundama. Japanci su postavili konačan rezultat 28 sekundi prije kraja, a Slovenija sačuvala loptu do kraja.

Nevjerojatan je bio Aleks Vlah s čak 14 pogodaka iz 20 pokušaja, Dean Bombač dodao je četiri gola. Slovenski golmani obranili su sedam lopti.

Takumi Nakamura postigao je osam golova za Japan, Naoki Fujisaka dodao je šest pogodaka. Japanski vratari obranili su devet lopti.