SuperSport HNL, 1. kolo, 02.08.2024, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Hrvoje Radić (Split), Nikola Kečkiš (Virovitica)
5:0(3:0) Istra 1961
Istra 1961

Odlično Dinamovo otvaranje sezone, Modri poslali poruku ostatku lige

Branimir Korać • petak, 02.08.2024.

Dinamo je odigrao odličnu utakmicu protiv Istre 1961 i novu sezonu otvorio je visokom 5:0 pobjedom. Domaćini su bili raspoloženi i potpuno zasluženo su slavili...

Dinamo je na sjajan način otvorio novu sezonu SuperSport HNL-a. Iako se kiša spustila na Maksimir, Zagreb je pogodilo nevrijeme, Modri su od početka bili bolji protivnik, a što je za Sergeja Jakirovića najvažnije, bili su opasni, okomiti i efikasni.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istra se pokušala postaviti hrabro i u početnim minutama stvarala je probleme Modrima koji nisu odmah mogli razviti igru, ali nakon što su ugurali Istru u njenu polovicu, krenulo je pravo izdanje hrvatskog prvaka.

Iz prve prave prilike Dinamo je poveo. U 13. minuti Marko Pjaca lakoćom je driblingom izbacio Iovua, idealno s desne strane centrirao u sredinu gdje je sam Arber Hoxha koji lijepim udarcem glavom pogađa Majkićevu mrežu.

Raspoloženi Hoxha pet minuta kasnije pobjegao je čuvaru i sjurio se lijevom stranom, ušao u kazneni prostor, ali nije uspio prevariti Majkića koji brani njegov pokušaj.

Bila je to samo najava drugog pogotka. Majkić je Hoxhin pokušaj odbio u korner koji je izveo Martin Baturina, u 16 metara je nečuvan ostao Kevin Theophile-Catherine koji glavom šalje loptu u mrežu.

Nastavila se golijada Modrih u 28. minuti. Baturina je povukao kontru i u pravo vrijeme proigrao Kulenovića koji dolazi pred Majkića i zabija.

Do kraja prvog dijela Dinamo je imao još dvije dobre prilike, ali u obje situacije dobro je reagirao Majkić. Prvo je zaustavio pokušaj Baturine nakon solo prodora, a zatim i Kulenovićev poslije izvrsne akcije od svog kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu Dinamo je nastavio gdje je stao u prvom dijelu. Već u 49. minuti stigao je novi pogodak. Prvi nalet Dinama nije prošao, lopta je vraćena na 25 metara za Sučića koji savršeno kroz obranu daje loptu za Kulenovića, a on iskosa zabija za 4:0.

U narednih pet minuta još dvije krasne prilike za Modre, ali pokušaj Baturine krasno je obranio Majkić dok je Pjacin pokušaj od bloka prošao malo pokraj vratnice.

Baturina je igrao sjajnu utakmicu, a začinio ju je trećom asistencijom u 79. minuti kada je fantastično proigrao Pierre-Gabriela koji zabija iskosa za 5:0.

Do kraja su Modri još prijetili, ali rezultat se nije mijenjao. Dinamo je slavio s 5:0 uz odličan nastup. test