Vodeni sportovi

Hrvatska izvukla pobjedu i matematički potvrdila četvrtfinale!

Petar Jenjić • subota, 03.08.2024.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija upisala je pobjedu protiv Grčke od 14:13 i tako matematički potvrdila plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara...

HRVATSKA - GRČKA 14:13 (3:3, 1:3, 7:3, 3:4)

Hrvatska: Marko Bijač, Rino Burić, Loren Fatović 3, Luka Lončar 1, Maro Joković 1, Luka Bukić 1, Ante Vukičević 1, Marko Žuvela, Jarko Marinić Kragić 3, Josip Vrlić, Matias Biljaka, Konstantin Harkov 4, Toni Popadić (9 obrana).

Grčka: Emmanouil Zerdevas (6 obrana), Konstantinos Genidounias 1, Dimitrios Skoumpakis 1, Efstathios Kalogeropoulos 2, Ioannis Fountoulis 2, Alexandros Papanastasiou 2, Nikolaos Gkillas 1, Stylianos Argyropoulos 2, Nikolas Spyridon Papanikolaou, Konstantinos Kakaris, Dimitrios Nikolaidis 1, Angelos Vlachopoulos 2, Pangiotis Tzortzatos.

Dramatična je bila utakmica četvrtog kola Olimpijskih igara, ali hrvatska vaterpolska reprezentacija ipak je stigla do treće pobjede. Slavila je protiv Grčke s 14:13 i tako matematički osigurala plasman u četvrtfinale.

Igraj na vaterpolo na Olimpijskim igrama na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Grci su dvoboj otvorili pogotkom, ali uslijedio je dobar segment Hrvatske koja je dobro plivala prema naprijed i dva gola zabila iz polukontre, a jedan s igračem više, uz obranjen peterac Tonija Popadića. Međutim, ukupna igra s igračem više nije se dobro koristila pa su se Grci vratili na 3:3 do kraja prve četvrtine.

Izuzetno slaba bila je druga četvrtina u kojoj je Grčka iskoristila svoje šanse i došla do prednosti. Samo je Konstantin Harkov zabio za Hrvatsku, a i taj je udarac bio iz vrlo, vrlo teške situacije. Nijedna dobro odrađena akcija u drugoj dionici i nijedan iskorišten igrač više definitivno je bilo zvono za uzbunu.

Hrvatska se podigla u trećoj četvrtini, posebno na račun realizacije igrača više, ali i pojačane agresivnosti u obrani s igračem manje. Jerko Marinić Kragić vratio je Hrvatsku u egal, a zabio je tri od sedam hrvatskih golova u cijeloj dionici.

Naši vaterpolisti u zadnju su dionicu ušli s dva pogotka prednosti (11:9). Na otvaranju četvrte četvrtine vrlo sporna situacija. Matias Biljaka zaradio je "brutallity", kada je u plivanju zahvatio grčkog igrača po licu, Grci dobili peterac i igrali četiri minute s igračem više.

Dva primljena gola i jedan zabijeni dobar je učinak za taj period. Sjajan je bio Konstantin Harkov koji je zabio dva uzastopna gola za 14:12. Nakon toga Angelos Vlachopoulos smanjio je na 14:13 iz peterca, a Hrvatska nije iskoristila igrača više. Grcima je ostalo deset sekundi za zadnji napad, ali nesporazum i izgubljena lopta donijela je hrvatsku pobjedu.

Kostantin Harkov s četiri gola i Jerko Marinić Kragić tri gola predvodili su Hrvatsku do pobjede. Toni Popadić obranio je devet lopti. Nijedan Grk nije zabio više od dva pogotka. test