Olimpijske igre 2024, skupina A, 5. kolo, 04.08.2024, 14:00 h
Njemačka 36:29 Slovenija
Slovenija

Njemačka svladala Sloveniju i vjerojatno izabrala najteži put u četvrtfinalu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.08.2024.

Njemačka rukometna reprezentacija upisala je pobjedu u posljednjem kolu protiv Slovenije 36:29. Ovom pobjedom osigurala je prvo mjesto u skupini...

Nakon kikseva Francuza na početku muškog rukometnog turnira, situacija je bila takva da je pobjednik skupina A za "nagradu" u četvrtfinalu trebao ići na Francusku. Još uvijek trebao, Francuzi ne smiju izgubiti svoj posljednji susret od Mađarske i u tom slučaju proći će dalje, ali tek s četvrtog mjesta.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nijemci nisu kalkulirali već su odigrali vrlo ozbiljno, svladali su Sloveniju s 36:29 i tako završili na vrhu skupine.

Slovenci nisu bili previše razočarani, oni svakako prolaze dalje i to vjerojatno s druge pozicije te će igrati protiv trećeplasiranog iz skupine B, Norveške.

Susret između Njemačke i Slovenije odlučen je već u prvom poluvremenu gdje je Njemačka na odmoru imala ogromnu prednost 23:14. Drugo poluvrijeme bilo je tek odrađivanje posla.

Najbolji kod Njemačke bili su Andreas Wolff s deset obrana, sedam golova postigao je Kai Hafner, a šest Sebastian Heymann. Kod poraženih Kristjan Horžen postigao je sedam golova. test