Olimpijske igre 2024, skupina B, 5. kolo, 04.08.2024, 16:00 h
Mađarska 20:24 Francuska
Francuska

Mađari bez iznenađenja, Francuska pobjedom do četvrtog mjesta i četvrtfinala

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.08.2024.

Odluka o posljednjem putniku u četvrtfinale iz skupšine B pala je danas, Francuska i Mađarska u izravnom dvoboju odlučili su tko će biti četvrti, a slavili su Francuzi s 24:20...

Nije prvo natjecanje u koje Francuska ulazi sporije i polako diže formu, ali rijetko kada je krenula baš ovako loše. Bilo je upitno hoće li uopće dohvatiti četvrtfinale, ali izvučeni remi protiv Egipta, očekivana pobjeda protiv Argentine i na kraju slavlje protiv Mađarske, bilo je dovoljno za prolaz.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posljednje kolo s Mađarskom donosilo je izravnu odluku o putniku u četvrtfinale, a Francuska je tu ipak potvrdila kvalitetu i upisala pobjedu 24:20.

Francuzi su vodili od početka susreta pa sve do tamo 40. minute kada Mađarska prvi put u dvoboju dolazi do izjednačenja golom Bencea Imrea.

Ukupno su Mađari napravili seriju 4:0 i na polovici drugog poluvremena poveli su s 18:16.

No uspjeli su se Francuzi vratiti i izjednačiti, Mate Lekai u 50. minuti zabio je za 19:18 Mađara, ali do kraja susreta Mađarska nije izdržala, Francuska je napravila seriju 6:1, a jedini pogodak Mađara u posljednjih deset minuta bio je iz sedmerca.

U francuskim redovima Vincent Gerard upisao je 11 obrana, sedam golova postigao je Elohim Prandi, a po pet su dodali Dika Mem i Hugo Descat.

Kod Mađarske Bence Imre postigao je šest golova. Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv Njemačke. test