Olimpijske igre 2024, skupina A, 5. kolo, 04.08.2024, 21:00 h
Španjolska
Španjolska 32:31 Hrvatska
Hrvatska

Kraj Olimpijskih igara za rukometaše, Španjolci tijesnom pobjedom do četvrtfinala

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.08.2024.

U posljednjem susretu 5. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša, Hrvatska je izgubila od Španjolske sa 31:32 (15:20) ostavši bez plasmana u četvrtfinale.

Ispred hrvatskih rukometaša je bio trenutak istine, samo ih je pobjeda protiv Španjolske vodila u četvrtfinale. Nažalost, nije uspjela i ide kući.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatskoj reprezentaciji ovo je bio šesti nastup na olimpijskim igrama, a prvi put nismo prošli skupinu.

Španjolska je bolje ušla u susret i već u devetoj minuti je imala četiri gola razlike (8:4). Hrvatska je na krilima Dominika Kuzmanovića i uz tri gola Ivana Martinovića uspjela izjednačiti na 8:8.

Nažalost, uslijedila su četiri španjolska gola za 12:8, a u 25. minuti Španjolci su stigli i do +5 (17:12). S pet razlike Španjolci su otišli na odmor (20:15).

Najviše problema u prvih 30 minuta stvarali su nam Kauldi Odriozola sa četiri, te Danijel Dujšebaev s tri gola, dok je Gonzalo Perez de Vargas imao devet obrana.

Na hrvatskoj strani Ivan Martinović i Luka Lovre Klarica zabili su po tri gola, a Kuzmanović je imao osam obrana.

Odabranici islandskog stručnjaka Dagura Sigurdssona su na otvaranju drugog dijela spojili tri brza gola smanjivši na 20:18 vrativši nas u igru, no Španjolci ponovo bježe na +4 (22:18).

U 43. minuti hrvatski rukometaši su se približili na samo gol zaostatka (23:22), ali španjolskih 2:0 ponovo gura hrvatsku vrstu na tri gola minusa. U 48. minuti još jednom dolazimo na minus jedan (26:25), ali uslijedila su nova dva španjolska gola za 28:25 na ulazu u posljednjih 10 minuta.

Sedam minuta prije kraja Hrvatska još jednom dolazi na pogodak minusa (28:27), minus jedan je bilo i četiri minute prije kraja (29:28), baš kao i dvije i pol minute prije kraja (30:29). Nažalost, gol Iana Tarrafeta za 31:29, te promašeni zicer Marija Šoštarića gurnuli su nas na rub provalije.

Veron Načinović je na ulazu u zadnju minutu smanjio na 31:30, Španjolci nisu zabili, a Hrvatska je 16 sekundi prije kraja dobila sedmerac kojeg je iskoristio Martinović za 31:31. No, Gomez je četiri sekunde prije kraja donio Španjolcima pobjedu.

Španjolsku su do pobjede predvodili Javier Rodriguez sa šest golova, te Aleix Gomez s pet golova, dok je Gonzalo Perez de Vargas imao 14 obrana.

Na hrvatskoj strani Luka Lovre Klarica je postigao sedam, a Ivan Martinović i Zvonimir Srna po šest golova. Dominik Kuzmanović je sakupio 15 obrana.

Njemačka je osvojila prvo mjesto u skupini, Slovenija je druga, Španjolska treća, a Švedska četvrta. Za Hrvatsku i Japan Igre su završile. test

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 31-32 (15-20)

HRVATSKA: Kuzmanović 15 obrana, Mandić; Mihić 2, Duvnjak, Šoštarić 4 (3), Klarica 7, Srna 6, Šarac, Cindrić 1, Grahovac, Lučin, Martinović 6 (1), Šipić 2, Načinović 3

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas, Corrales; Maqueda 1, A.Dujšebaev 2, Garciandia 1, Serdio 2, Casado 1, Gomez 5 (4), Tarrafeta 4, Sanchez-Migallon 1, D.Dujšebaev 3, Odriozola 4, Fernandez 2, Rodriguez 6

Isključenja: Hrvatska 12 minuta, Španjolska 4 minute

Sedmerci: Hrvatska 4/4, Španjolska 4/4