Ostali sportovi

Hrvatska podbacila kada je najmanje trebalo, u četvrtfinalu ide na Španjolsku

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.08.2024.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u posljednjem kolu skupine A igrala je protiv SAD-a. Dogodio se najgori scenarij, upisan je poraz 14:11 i u četvrtfinalu mora na Španjolsku.

HRVATSKA - SAD 11:14 (2:5, 3:5, 3:2)

Hrvatska: Marko Bijač, Rino Burić, Loren Fatović 3, Luka Lončar, Maro Joković 1, Luka Bukić 1, Ante Vukičević, Marko Žuvela 1, Jerko Marinić Kragić, Josip Vrlić, Matias Biljaka, Konstantin Harkov 5, Toni Popadić

SAD: Adrian Weinberg, Johnny Hooper 1, Marko Vavić 1, Alex Obert, Hannes Daube 3, Luca Cupido 1, Ben Hallock 1, Dylan Woodhead, Alex Bowen 2, Chase Dodd, Ryder Dodd 2, Max Irving 3, Drew Holland

Tijek rezultata: 1:0 Fatović, 1:1 Daube, 1:2 Cupido, 1:3 R.Dodd, 2:3 Harkov, 2:4 Bowen (5m), 2:5 R.Dodd, 2:6 Irving, 2:7 Hooper, 3:7 Bukić, 3:8 Irving, 3:9 Daube, 3:10 Hallock, 4:10 Harkov, 5:10 Fatović, 6:10 Žuvela, 6:11 Daube, 7:11 Joković (5m), 7:12 Vavić (5m), 8:12 Harkov, 9:12 Harkov, 9:13 Irving, 10:13 Harkov, 11:13 Fatović, 11:14 Bowen

Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli upisati pobjedu protiv SAD-a, stigao je poraz koji im je donio i najgori mogući rasplet. Pobjeda ih je vodila na Srbiju, a poraz na Španjolsku, upisan je poraz i imat će najtežeg mogućeg protivnika.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije Hrvatska htjela na Španjolsku, ali nisu niti Amerikanci, samo oni su imali motiv više jer je njima pobjeda donosila Australiju za koju vjeruju da im je idealan protivnik.

Bez obzira na sve kalkulacije, Hrvatska je u ovaj susret ušla tražeći pobjedu, međutim sve je bilo suprotno očekivanjima.

Povela je Hrvatska 1:0, a onda se dogodio ogroman preokret, Amerikanci su krajem poluvremena vodili s čudesnih 10:3.

I od jačih reprezentacija od SAD-a Hrvatska nije doživljavala ovakav debakl, ali jednostavno je bio takav dan, ništa nije polazilo za rukom, a s druge strane Amerikanci sve što su puknuli prema golu su i zabili.

Uspjela je Hrvatska u drugom poluvremenu odigrati bolje, ali nije bilo dovoljno vremena za potpuni povratak.

Spuštala je zaostatak i smanjila na svega dva razlike, trebala je dobru obranu i imala ju je, ali očajnički pokušaj Bowena na ulasku u posljednju minutu od vratnice ulazi u gola, Amerikanci se vraćaju na plus tri i tu je priči kraj.

Hrvatska je puno prije te završnice izgubila utakmicu, prvo poluvrijeme bilo je jako loše i tu treba tražiti razlog poraza.

Protiv Španjolske će biti užasno teško, Španjolci važe za prvog favorita za zlato i kada im se uđe u mlin, spasa nema.

Hrvatska ih je znala svladati, međutim ovdje ponovno izgledaju jako dobro i bit će potreban najbolji hrvatski nastup u Parizu za pobjedu. test

Kraj, SAD odnosi pobjedu.

Čeka se kraj, to je to, Amerikanci odnose pobjedu i kao treći idu na Australiju, za njih idealan izbor, Hrvatska pada na četvrto mjesto i ide na Španjolsku, najgori izbor.

11:14 - Bowen od vratnice

11:13 - Fatović, može li Hrvatska do čuda?

Kraj treće dionice, 7:11.

Joković vratnica, Amerikanci imaju 19 sekundi za posljednji napad i igrača više.

Vukičević greda, šteta, bila je prilika za minus tri.

7:11 - Joković smanjuje s pet metara na minus četiri

Bijač brani i baca kontru za Fatovića, Irving ga dostiže i radi peterac

6:11 - Daube uz puno sreće zabija.

6:10 - Žuvela smanjuje, Hrvatska treba veliku seriju za povratak u susret.

Joković greda.

Počelo je drugo poluvrijeme, teško da može lošije od prvog.

5:10 - Fatović iz velike daljine za 5:10 na poluvremenu.

4:10 - Harkov zabija

Kontra Hrvatske, Fatović pogađa vratara

Prva četvrtina 5:2 za SAD, druga zasad 5:1

3:10 - Nestvaran rezultat na semaforu, ovako lošu Hrvatsku nismo već dugo vidjeli

3:9 - Daube iz kontre, što reći

3:8 - Održavaju Amerikanci prednost, Irving

3:7 - Napokon gol Hrvatske, Bukić

2:7 - Hooper

Marinić Kragić s igračem više u blok, ništa ne ide

2:6 - Nastavlja se serija Amerikanaca, 6:2 Irving, Hrvatska izgleda dosta loše u ovom dvoboju.

Počela je druga dionica, opet Amerikanci brže plivaju.

Kraj prve dionice 2:5.

2:5 - Krasan lob Rydera Dodda

Nisu zabili Amerikanci, ali niti Bukić koji je bio na čistom ziceru.