Osmi nositelj zaustavio Mateja Dodiga na startu turnira u Italiji

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.08.2024.

Matej Dodig upisao je poraz u prvom kolu Challengera u Cordenonsu. Bolji je bio Talijan Federico Arnaboldi...

Matej Dodig ipak nije uspio preskočiti prvu prepreku na Challengeru u Cordenonsu. Ždrijeb mu je donio osmog nositelja Federica Arnaboldija koji ga je svladao u dva seta.

Igraj na Challenger u Cordenonsu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Arnaboldi je u sjajnoj formi, prije tjedan dana osvojio je Challenger u Veroni gdje je iz kvalifikacija došao do titule izgubivši samo jedan set u tih sedam mečeva.

Dodig je pokušavao pružiti što jači otpor, meč je potrajao dva sata, ali na kraju je Arnaboldi ipak slavio.

U prvom setu presudio je break na samom kraju kada je Arnaboldi došao do prvih prilika, uzeo Dodigu servis i ujedno i set sa 6:4.

U drugom setu obojica su imala više problema na servisu, vodila se velika borba, a na kraju je Arnaboldi uzeo set sa 6:3 i prošao dalje.

U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz meča između kvalifikanata Ryana Nijboera i Alessandra Peccijatest