Nakon uspješnih kvalifikacija, Mikrut bez pobjede u prvom kolu

Petar Jenjić • utorak, 06.08.2024.

Luka Mikrut nije uspio upisati pobjedu u prvom kolu Challengera u talijanskom Cordenonsu. Bolji je u dva seta bio Argentinac Andrea Collarini...

Uspješno je kvalifikacije za Challenger u Cordenonsu odradio hrvatski tenisač Luka Mikrut, ali u prvom meču glavnog turnira ipak nije imao prevelike šanse i upisao je poraz.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

351. tenisač svijeta za protivnika je imao 94 mjesta bolje rangiranog Andree Collarinija iz Argentine koji je iskoristio status favorita za slavlje u dva seta.

Collarini je slavio sa 7:5, 6:1 nakon jednog sata i 31 minute provedenih na terenu, a ovo im je bio prvi međusobni dvoboj.

Prvi set je bio dosta izjednačeniji. Mikrut je imao break zaostatka (4:2) kojeg je uspio vratiti, Ipak, u 12. gemu Argentinac je stigao do nove break šanse koju je iskoristio, a samim time uzeo i set.