Olimpijske igre 2024., nokaut faza, žene, četvrtfinale, 06.08.2024, 13:30 h
Francuska 26:23 Njemačka
Njemačka

Francuskinje nadigrale Njemačku i izborile polufinale Olimpijskih igara

Mihaela Bradovski • utorak, 06.08.2024.

Francuske rukometašice izborile su prolaz u polufinale Olimpijskih igara. One su u četvrtfinalu s 26:23 bile bolje od Njemačke...

Nakon 16 godina izbivanja Njemice su se vratila na olimpijski rukometni turnir, došle su do nokaut faze, ali tu su poražene od Francuske s 26:23. Francuskinje su potvrdile kvalitetu i zasluženo su slavile.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuska je osvojila zlatno odličje u Tokiju, a i ovdje je jedan od glavnih favorita te nije dopustila Njemačkoj da joj poremeti planove, a oni su usko vezani uz obranu naslova.

Susret u Lilleu krenuo je dosta nervozno pa je u devetoj minuti na semaforu bilo samo 1:0 za Francusku, tu se domaće igračice bude i samo sedam minuta kasnije već vode s 9:3.

Njemice su uspjele smanjiti zaostatak i na odmor otići s minus tri te su si pružile priliku za potpuni povratak.

Početkom drugog dijela serijom 5:0 Njemačka je uspjela poravnati na 15:15, ali Francuska odgovara s tri vezana pogotka i do kraja je iskontrolirala rezultat i nije više Njemačkoj dozvolila da se spusti ispod minus dva.

U francuskim redovima Laura Glauser upisala je 13 obrana, a Tamara Horaček dodala je sedam golova. U njemačkom sastavu Emily Boelk postigla je sedam pogodaka. test