Ostali sportovi

Australska tinejdžerka prekinula japansku dominaciju i uzela zlato u skateboardingu

HINA, Mihaela Bradovski • utorak, 06.08.2024.

Arisa Trew, 14-godišnja Australka, osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u skateboardingu, nakon sjajne izvedbe u posljednjem trećem nastupu.

Osam finalistica imalo je ispred sebe tri nastupa te se za ukupni redoslijed uzimala u obzir najbolja izvedba. Australska 14-godišnjakinja Arisa Trew uz oduševljenje publike dobila je ocjenu 93.18 u svom posljednjem pokušaju čime je skočila na prvo mjesto gdje je i ostala do kraja natjecanja.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolje ocjene su u zadnjim nastupima ostvarile i srebrna 15-godišnja Japanka Cocona Hiraki (92.63), koja je bila najbolja u kvalifikacijama te brončana 16-godišnja Britanka Sky Brown (92.31).

U finalu je nastupila i 13-godišnja Finkinja Heili Sirvio koja je završila na petom mjestu.

U Tokiju prije tri godine, kada se po prvi puta u povijesti održao ovaj sport na olimpijskih igrama, Japanke Nishiya i Nakayama su osvojile zlato i srebro, dok je brončana bila Brazilka Rayssa Lealtest