Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 06.08.2024, 18:00 h
Qarabağ 1:2 Ludogorec Razgrad
Ludogorec Razgrad

Dinamu se ponovno smiješi Ludogorec, Bugari slavili u Bakuu

Branimir Korać, HINA • utorak, 06.08.2024.

Nogometaši bugarskog Ludogoreca pobijedili su u gostima, u Bakuu, azerbajdžanski Qarabag s 2:1 (0:0) u prvom ogledu trećeg pretkola Lige prvaka.

Ta dva susreta posebno pozorno prati hrvatski prvak Dinamo koji će u play-offu, završnoj fazi kvalifikacija, igrati protiv pobjednika tog dvoboja.

Igraj na utakmice kvalifikacija Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sva tri pogotka u Bakuu su postignuta u drugom poluvremenu. Bugarska momčad je povela u 56. minuti kada je nakon ubačaja odlično reagirao portugalski igrač Dinis Almeida i glavom žestoko pogodio domaću mrežu.

Gosti su u vodstvu proveli samo deset minuta. U 66. minuti je izjednačio Brazilac Juninho koji se najbolje snašao u gostujućem šesnaestercu te je iz blizine pogodio za 1:1.

U 86. minuti je hrvatski vratar Fabijan Buntić spasio svoj Qarabag pogotka, ali ništa nije mogao napraviti u 87. kada je na drugoj vratnici sam ostao Brazilac Caio Vidal i pogodio za 2:1. U oba slučaja za Ludogorec je asistirao 30-godišnji Španjolac Son.

U završnici je pocrvenio strijelac Caio Vidal, a vratar Buntić je cijelu utakmicu odradio za domaći sastav. Iako je Qarabag s igračem više pokušao doći barem do 2:2 nije uspio u tome.

Dinamo će u prvom susretu play-offa biti domaćin Qarabagu ili Ludogorecu. Ta je utakmica na rasporedu 20. kolovoza. test