Olimpijske igre 2024., nokaut faza, žene, polufinale, 06.08.2024, 18:00 h
SAD 1:0(0:0, 0:0) Njemačka

Amerikanke početkom produžetka do jedinog pogotka i pobjede protiv Njemačke

Branimir Korać, HINA • utorak, 06.08.2024.

Poznate su prve finalistice ženskog nopgometnog turnira na Olimpijskim igrama. SAD je u finale prošao pobjedom protiv Njemačke...

Nogometašice Sjedinjenih Američkih Država prve su finalistice olimpijskog turnira nakon što su u Lyonu, s 1:0 nakon produžetaka, svladale Njemačku.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pogodak odluke postigla je Sophia Smith u 95. minuti. Sve do kraja njemačke su igračice pokušale doći do izjednačenja i jedanaesteraca, ali nisu uspjele. U 118. minuti siguran pogodak Njemica spriječila je američka vratarka Naeher, dok u kontranapadu Smith nije uspjela zabiti drugi svoj gol na susretu, premda je bila u situaciji jedan na jedan sa suparničkom vratarkom.

U finalu će SAD igrati protiv pobjednice susreta Brazil - Španjolska koji se od 21 sat igra u Marseilleu.

Amerikanke su rekorderke na Igrama s četiri naslova pobjednica, dok su Njemice najbolje bile u Rio de Janeiru 2016. godine.

Utakmica za treće mjesto na programu je u petak 9. kolovoza, dok se finale u Parizu igra dan kasnije.