Borna Gojo nakon osam mjeseci ponovno na terenu, poražen na startu turnira u Lincolnu

Branimir Korać • utorak, 06.08.2024.

Borna Gojo vratio se nakon ozljede i odigrao tek treći meč ove godine. Na startu Challengera u Lincolnu poražen je u dva seta...

Borna Gojo napokon je oporavljen i spreman. Početkom godine odigrao je dva meča, posljednji 8. siječnja i od tada nije bio u akciji.

Igraj na mečeve turnira u Lincolnu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posljednjih tjedana je trenirao, vratio se nakon ozljede i na Challengeru u Lincolnu odigrao je prvi meč.

Prvi protivnik bio mu je 296. igrač svijeta Amerikanac Aidan Mayo koji je iskoristio to što Borni nedostaje mečeva i što nije u natjecateljskoj formi te ga je svladao u dva seta.

Meč je potrajao dva sata, Gojo je prvi došao do breaka i poveo s 4:1, ali je imao dosta problema na svom servisu, Mayo je to iskoristio i uspio se vratiti. Prvi set otišao je u tie-break u kojem je Gojo vodio s 5:3 pa izgubio četiri poena u nizu i predao set Amerikancu.

U drugom setu obojica su lako osvojila svoj prvi servis gem da bi nakon toga Mayo osvojio narednih pet gemova i upisao pobjedu 7:6, 6:1.