Vodeni sportovi

Spektakularan gol Jakšića donio Srbiji polufinale Olimpijskih igara!

Petar Jenjić • srijeda, 07.08.2024.

Pravu dramu gledali smo u reprizi finala prošlih Olimpijskih igara, ovoga puta u četvrtfinalu. Srbija je došla do tijesne pobjede od 12:11 zahvaljujući pogotku u sami smiraj utakmice...

Nevjerojatna utakmica četvrtfinala Olimpijskih igara između Grčke i Srbije, a na koncu su branitelji naslova došli do pobjede od 12:11, u dvoboju gdje se nijedna ekipa nije uspijevala odvojiti.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Grčka je u prvoj četvrtini vodila u tri navrata, ali Srbija vratila svaki put pa je rezultat nakon osam minuta bio 3:3. Obrnuta situacija bila je u drugoj dionici. Branitelji naslova preuzeli su vodstvo, a Grci stizali, no na poluvrijeme je Srbija otišla s golom viška (6:5).

Drama se nastavila i u drugom poluvremenu, a nijedna ekipa nije imala dva pogotka prednosti. U završnici susreta Srbija je vodila 11:10, a šest sekundi prije kraja Angelos Vlachopoulos zabio je za Grčke. Međutim, spektakularno je iz velike daljine opalio kapetan Srbije Nikola Jakšić i donio polufinale svojoj momčadi.

Sjajni Dušan Mandić predvodio je Srbiju s pet golova, dok je Viktor Rašović postigao tri pogotka. Radoslav Filipovć skupio je deset obrana.

Tri pogotka za Grčku zabio je Dimitrios Skoumpakis, Vlachopoulos je dodao dva gola. Emmanouil Zerdevas obranio je šest lopti. test