Vodeni sportovi

Amerikanci nakon drame peteraca izborili dvoboj sa Srbijom

Petar Jenjić • srijeda, 07.08.2024.

Još jednu dramatičnu utakmicu gledali smo u četvrtfinalu Olimpijskih igara. Do pobjede su nakon boljeg izvođenja peteraca stigli Amerikanci koji su svladali Australiju...

Prvi put od Olimpijskih igara u Pekingu 2008. godine, vaterpolisti SAD-a ići će u borbu za medalje. Nakon još jedne velike drame uspjeli su doći do pobjede protiv Australije nakon boljeg izvođenja peteraca.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Amerikanci su uspjeli preživjeti "brutality" Johnnyja Hoopera i četiri minute igranja s igračem manje. Australci su na poluvremenu vodili 5:3, ali uoči zadnjih osam minuta rezultat je bio 5:5.

Na ulasku u zadnju minutu susreta Australci su vodili sa 7:6, ali je Alex Bowen donio SAD-u peterce, 32 sekunde prije kraja. Miloš Maksimović i Chaz Poot kod Australije nisu bili precizni, a kod Amerikanaca samo Alex Obert pa je slavlje moglo početi.

Po dva pogotka postigli su Alex Bowen i Hannes Daube, dok je vratar Adrian Weinberg obranio 11 lopti. Četiri gola za Australce zabio je Luke Pavillard, vratar Nic Porter obranio je pet lopti.

SAD će za plasman u finale igrati protiv Srbije koja je bila bolja od Grčke. test