Ostali sportovi

Poljakinjama olimpijsko zlato i bronca u slobodnom penjanju

Branimir Korać, HINA • srijeda, 07.08.2024.

Poljakinja Aleksandra Miroslaw (30) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u brzinskom sportskom penjanju, disiciplini koja je u Parizu imala svoju premijeru na OI.

Miroslaw, koja je u kvalifikacijama postavila i novi svjetski rekord uspevši se za 6.06 sekundi, u finalu je ponovno morala biti na razini svog najboljeg rezultata.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Do zlata je stigla s vremenom od 6.10 sekundi, samo osam stotinki zaostala je srebrna Kineskinja Lijuan Deng (24). Deng je čak i brže krenula u finalni dvoboj, bila u prednosti do pred sam kraj, ali Miroslaw je u završnim metrima ipak opravdala status prve favoritkinje.

Brončanu medalju osvojila je još jedna Poljakinja Aleksandra Kalucka (22) koja je u dvoboju za treće mjesto uvjerljivo bila brža od Indonežanke Rajiah Sallsabilah.

Sallsabilah je svoju priliku za medalju propustila u polufinalu kada je za samo tri stotinke izgubila od Deng. test