Vodeni sportovi

Hrvatski vaterpolisti saznali protivnika u polufinalu, drama odlučena petercima

Petar Jenjić • srijeda, 07.08.2024.

Reprezentacija Mađarske izborila je polufinale olimpijskog vaterpolskog turnira nakon što je boljim izvođenjem peteraca bila bolja od Italije. U polufinalu će igrati protiv Hrvatske...

Hrvatski vaterpolisti saznali su protivnika u polufinalu Olimpijskih igara. Još jedno četvrtfinale odlučeno je petercima, a do pobjede je stigla Mađarska koja je bila bolja od Italije. Nakon 32 minute igre bilo je 9:9, a Mađari su na petercima bili bolji s 3:2.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dvije i pol minute prije kraja poluvremena Francesco Condemi zaradio je izravan crveni karton i Talijani su igrali s igračem manje četiri minute. Nakon toga Mađari su zabili za 4:2 i to je bio kraj prvog poluvremena.

Međutim, to nisu iskoristili. Čak štoviše, Italija je postigla čak pet pogodaka u trećoj četvrtini i preokrenuo na 7:5. Uoči zadnjih osam minuta vodili su sa 7:6.

Poveli su Mađari s 9:8 u zadnjoj četvrtini, a minutu i 23 sekunde prije kraja Nicholas Presciutti zabio je za poravnanje.

Zadnju šansu imala je Mađarska Szilad Jansik išao je sam na talijanskog vratara, ali Marco del Lungo obranio je njegov udarac 16 sekundi prije kraja.

Iako su Talijani bili u blagoj psihološkoj prednosti, Mađari su ipak prevladali, prvenstveno zahvaljujući sjajnom Somi Vogelu koji je obranio čak tri peterca. Talijanski vratari obranili su dva, ali nisu uspjeli i zadnji.

Pet golova postigao je Krisztian Manhercz za Mađarsku, a tri je dodao Gergo Zalanki. Po tri pogotka za Italiju zabili su Francesco di Fulvio i Gonzalo Echeniquetest